Nedostatek sněhu na cyklostezce organizátorům nedovolil pořádat závod na běžkách, tak jak bylo původně zamýšleno, proto se akce konala jako klasický běh.

I přes ranní teploty hluboko pod bodem mrazu se v 10.30 sešlo na startu za slunečného počasí hned několik odvážlivců, aby si změřili své síly, bojovali mezi sebou o vítězství a zároveň svou účastí podpořili Centrum Oáza Zábřeh (centrum denních služeb pro osoby s mentálním postižením a psychickým onemocněním), kterému byl věnován výtěžek z dobrovolného startovného.

Trasu zhruba 5 kilometrů, která vedla podél řeky Moravské Sázavy, zvládl nejrychleji Milan Bláha v čase 17:36 minuty. Druhý skončil se ztrátou 39 sekund Marek Procházka a třetí poté doběhl Milan Živáček se ztrátou již 2 minut a 19 sekund.

Za zmínku stojí také výkon velitele hasičské stanice v Zábřehu Vladimíra Vysockého, který i přes vymknutý kotník dokončil závod na skvělém 4. místě.

Vítězem kategorie do 15let se stal Václav Marada.

V cíli čekalo na všechny účastníky také menší občerstvení a teplý čaj zdarma, které aspoň trochu zmírnilo zimu, která v Lupěném panovala.

Podpořit akci svou účastí, pogratulovat a předat ceny vítězům pak přijel i sám starosta Zábřehu František John.

Výtěžek z akce v podobě dobrovolného startovného v celkové výši 1360 korun bude předán Centru Oáza spadajícího pod Zábřežskou Charitu.

Poděkování za hladký průběh závodu patří jak pořádající agentuře, partnerům akce, tak i závodníkům a divákům za jejich účast.

„Věříme, že Zábřežská běžka se stane tradičním závodem pro Zábřežsko a budeme se těšit na další ročník,“ uzavírá ředitel závodu Pavel Zitta.