Po loňské extrémní zimně -14 stupňů °C se letos plavci potýkali s velmi silným proudem Vltavy, na které byl vyhlášen první povodňový stupeň. Teplota vody 3,2 stupně byla o jeden stupínek a tři desetiny vyšší než před rokem. Ještě den před konáním akce nebylo jasné, zda se plavat bude či nikoliv.

Do Prahy přijelo závodit i 9 členů Plaveckého klubu Zábřeh, z toho čtyři nováčci (Eva Šubrtová, Jana Supíková, Zuzana Kláliková a Bohumil Hvižď). Ti se představili na kratší vzdálenosti, a to 100 respektive 250 metrů. Na 500 metrovou trať se vydala Renata Koubková (18. místo), která se již svými předchozími výkony kvalifikovala na mistrovství České republiky.

Nejdelší kilometrovou trať si poprvé vyzkoušeli Čestmír Kubalík (40. místo, také jistý účastník MČR) a Svatopluk Supík (59. místo). A po půlroční odmlce se do seriálu závodů vrátili i Bohumil Molek (45. místo) a Milan Štencl, který vybojoval dělené 4. místo, o pouhou vteřinu za bronzovou příčkou.

Příští týden na mistrovství republiky v Brně na Svratce budou zábřežští plavci bojovat opět o cenné kovy a věří, že se domů nevrátí s prázdnou. Autor: Milan Štencl