Pamatujete? V neděli 26. září šumperští hráči smetli na své palubovce Náchod 35:29. Nováčkovské nadšení a elán, říkalo se.

Jenže Šumperk se pak stal postrachem všech soupeřů, z jedenácti mačů prohrál jen dvakrát, jednou remizoval a osmkrát se radoval z vítězství. V tabulce je první s tříbodovým náskokem na druhou Litovel i třetí Bystřici.

Tomáš Laštůvka je v čele střelců ligy s neuvěřitelnými 116 zásahy, třetí je jeho spoluhráč Martin Vobořil, který dal 84 gólů.

V sobotu začíná druhá část sezony, která by mohla nést jediný motiv: hon na Laštůvku a jeho Šumperk.

„Hm, asi to tak bude, už nejsme pro soupeře neznámým týmem, už nás nikdo nepodcení. Očekávám daleko těžší zápasy, než byly ty na podzim. Hlavně už všichni ví, že se musí zaměřit na Laštůvku s Vobořilem,“ říká hrající kouč Petr Dopita.

Jeho svěřenci mají za sebou zimní přípravu, která ale nebyla zcela ideální.

„Zpočátku to fungovalo výborně, ale teď je problém s tím, že studenti odjíždějí do škol a netrénuje se zcela podle mých představ. Navíc v poslední době byli nemocní oba gólmani,“ říká Dopita.

Generálkou na ligu bylo páteční utkání s také prvoligovým Kostelcem, které Šumperk vyhrál 36:34.

„Tam výborně zachytal gólman Cimfl, až jsem byl překvapený,“ uvedl Dopita.

V neděli pak Šumperk absolvoval turnaj v Uničově, kde skončil druhý jako jediný zástupce 1. ligy.

„Prohráli jsme s Velkou Bystřicí, která vzala zápas nesmírně prestižně a my to nechtěli moc hrotit kvůli zraněním. Na turnaji už moc dobře nezachytal Cimfl, hůře zahrála křídla. Spíše jsme podali rozpačité výkony,“ zhodnotil turnaj petr Dopita.

Do jarních odvet vstoupí Šumperk ve zcela stejné sestavě, s jakou absolvoval neuvěřitelnou podzimní jízdu.

„Jak se bude dařit, to bude hlavně záležet na výkonech Ošťádala, Laštůvky a Vobořila. Ale také na spoustě dalších věcí, třeba na štěstí a na tom, jak se nám budou vyhýbat zranění,“ dodal Petr Dopita.

Doma se v jarní části Šumperk poprvé představí v neděli 20. února od 10.30 hodin tradičně v hale gymnázia.

tabulka