Pořadatelé závodu, jimiž jsou LOKO Zábřeh a HoroKlub Olomouc za pomoci pana Miloslava Miky, provozovatele Ski areálu Paprsek, připravili společnými silami pro muže trať v celkové délce 40 km, pro ženy a dorost trať v délce 20 km.

Závod je určen pro všechny milovníky a příznivce běžeckého lyžování a pro ty, kteří mají chuť změřit si své síly s ostatními. Závodníci budou před závodem rozdělení do jednotlivých věkových kategorií, takže příležitost si zazávodit dostane opravdu každý.

Pořadatelé naplánovali na sobotu 13. února závod jednotlivců s hromadným startem, který odstartuje v 11.00 od chaty Paprsek. Pro muže bude nachystaná čtyřicetikilometrová trať.

Závodníci v nejstarší věkové kategorii s ročníkem narození 1960 a starší budou mít možnost volby mezi čtyřicetikilometrovou a dvacetikilometrovou tratí.

Pro ženy ve všech kategoriích a dorostence bude připravena trať v celkové délce 20 kilometrů. V neděli v 11.00 hodin odstartuje závod štafet na 3x7 kilometrů. Jak v individuálním, tak i ve štafetovém závodu je dovolena pouze klasická technika.

„Běžkařské trasy v přilehlém okolí ski areálu Paprsek jsou mezi běžkaři vyhlášené. Proto není divu, že se zde v zimní sezóně koná takové množství závodů. Lanové délky jsou jedním z nejznámějších závodů, které se na Paprsku konají. Letošní ročník bude navíc výjimečný v tom, že se jedná o jubilejní 35. ročník, proto se budeme snažit, aby atmosféra při závodu i po závodě odpovídala tomu, o jakou událost se jedná. Sněhové podmínky jsou také ideální, proto všechno nasvědčuje, že 35. narozeniny Lanových délek oslavíme ve velkém stylu.“ řekl Miloslav Mika, provozovatel ski areálu.

K individuálnímu závodu se mohou závodníci přihlásit v den konání závodu, to je 13. února od 9.45 do 10.45 na Horské chatě Paprsek, účastníci nedělního štafetového závodu se mohou přihlásit v neděli od 9.45 do 13.45 hod.

Pro závodníky bude jako obvykle po celou dobu závodu připraveno občerstvení v podobě iontových nápojů, polévky, sušenek a ovoce.

Více informaci o závodě a podrobnější informace naleznete na http://www.asopol.cz/akce/nástěnka/

Lyžařský areál Paprsek

Leží v Rychlebských horách, které se nacházejí v Javornickém výběžku jihozápadně od města Jeseníku. Pohoří je na západě sevřeno Králickým Sněžníkem a na východě je Ramzovským sedlem odděleno od Hrubého Jeseníku. Areál Paprsek, je dostupný po silnici ze Starého Města pod Sněžníkem. Pro lyžaře jsou v areálu připraveny dva vleky v délkách 490 m a 1000 m a 1,5 kilometrů sjezdových tratí. Běžkaři mají k dispozici přibližně 60 kilometrů upravovaných běžeckých stop.

tabulka