Již od pondělí začali na silnicích v Jeseníkách trénovat reprezentační týmy. Mezi prvními dorazili závodníci z USA. „Můžeme říci, že od pondělí patří Jeseníky silniční cyklistice. A zde je příležitost pro zanícené cyklisty - kdo by se nechtěl projet s budoucími účastníky nebo dokonce vítězi Grand Tour," uvedl pro web závodu Vašíček.

První etapa začíná ve čtvrtek v centru Krnova prologem na dva kilometry. Druhá etapa osvědčená, takzvaná pro sprintery následuje druhý den na trase Jeseník – Rýmařov v délce 132 km. V sobotu čeká královská etapa z Krnova s cílem na přečerpávací přehradě Dlouhé stráně, při níž si toto velmi náročné stoupání závodníci vyšlápnou dvakrát. Tato etapa si nezadá s horskými etapami na největších světových podnicích. A Závod míru Grand Prix Priessnitz spa skončí v neděli nejdelší etapou měřící 160 km kolem nejvýznamnějších míst Jesenicka.

V jednotlivých místech je přichystán bohatý kulturní program, soutěže o ceny pro děti, zdarma skákací hrad a další zajímavé akce našich partnerů.

"Jenom na Dlouhých stráních je vzhledem k místu program výrazně omezen, ale o to více věříme v návštěvnost diváků. Prostě skvělá cyklistika a dvakrát Dlouhé stráně to není každý den. Věřím, že se potkáme v Krnově, Rýmařově a Jeseníku," zve na závod Jaroslav Vašíček.

V českém týmu je zastoupen i odchovanec olomoucké cyklistiky Jakub Otruba, který nyní závodí za Prostějov.

Program závodu:
Čtvrtek: 17.00: prolog v Krnově
Pátek: 13.30: Jeseník – Rýmařov (132 km)
Sobota: 12.00: Krnov – Dlouhé Stráně (151 km)
Neděle: 11.00: Jeseník – Jeseník (160 km)