Vzhledem k tomu, že dva předchozí ročníky si mezi běžci získaly velkou popularitu, o čemž svědčí dvojnásobný počet běžců oproti prvnímu ročníku, požádala Loštice Česká Asociace Ultramaratonu (ČAU) o uspořádání mistrovství republiky v ultramaratonu jako nominaci na mistrovství světa a Evropy v příštím roce.

Svoji roli hrálo samozřejmě i to, že závod se běží v nádherném, i když náročném terénu v okolí Loštic a hlavně přátelský i profesionální přístup pořadatelů z řad místních občanů.

Ultramaratonský sport doposud není v povědomí naší veřejnosti natolik atraktivní, aby se setkal se zájmem fanoušků, a proto se pořadatelé akce rozhodli poněkud přiblížit tento sport všem, kteří mají rádi pohyb, formou besedy s naším v současnosti nejlepším ultramaratoncem Danem Orálkem, promítáním filmu Run Free a autogramiádou knihy Můj dlouhý běh.

Součástí MR ultra bude rovněž maraton a závod na jedno kolo (14,5 km), kterého se může zúčastnit každý, kdo si troufne takovou trať absolvovat. Pro zatraktivnění závodu se poběží trať v délce 14,5 km, kterou závodníci ultramaratonu poběží 6x, a maratonu 3x.
Předběžně je přislíbena účast zrakově postižených sportovců. Pro diváky a jejich děti bude v průběhu celého dne v areálu „rybářů" připraveno občerstvení a doprovodný program.

Vzhledem k tomu ,že se jedná o akci, která podporuje nejenom ultramaraton (a běhání vůbec), ale také město Loštice i celý mikroregion, žádáme podnikatele o podporu formou sponzorského daru. Pokud bude mít někdo zájem stát se členem pořadatelského týmu, je možno se přihlásit na e-mailové adrese vaor@volny.cz. Podrobněji na http://borak.ultradao.cz.