Před dvěma roky se oba soupeři utkali ve finálové sérii druhé ligy východ v poměrně kvalitní a napínavé sérii, kdy vítězství poslalo realiťáky zpět do nejvyšší soutěže. Generační obměna však způsobila, že se oba soupeři ocitli na samém dně druholigové tabulky.

Zejména Chocenští po nevídaném výprasku s AC Gamaspolem Jeseník (4:16) museli zasáhnout a podařilo se jim přivést zpět hráče, kteří již v letošní sezóně nenastupovali. Spolu s hostujícím Lipavským z Vysokého Mýta tak poprvé postavili vyrovnaný a zkušený tým a odnesli to domácí mladíci.

Jejich zraněními a nemocemi sužovaná sestava tentokrát neměla od samého začátku zápasu ani na moment převahu a po celou dobu tahala za kratší konec. I přes kvalitní výkon Martina Šuka, který se v domácí brance předvedl poprvé, byl vývoj zápasu jednoznačný. Domácí futsalisté tentokrát nebyli schopni přidat ani dost bojovnosti a odhodlání a odešli poraženi po bezkrevném výkonu.

O týden později a opět v domácí hale byly zahájeny odvety druhé poloviny soutěže utkáním s Komaxem Kunčice. Rovněž tento soupeř přijel bez celé řady známých hráčů, kteří v minulých letech vždy bojovali o čelo tabulky. Domácí sestava doznala opět vlivem zranění změn – Václavského s Linetem nahradil dlouhodobý rekonvalescent  Šimák, uzdravený Šinogl a podruhé se objevili chronický marod Sokol a dřívější „stálice" Klemsa.

Do brány se postavil hrající asistent trenéra Radim Netopil a opět prokázal svou vysokou kvalitu a zkušenost. Snad poprvé v letošní sezóně mohl trenér Moravec nasadit deset hráčů do pole a od začátku utkání to bylo znát. Domácí futsalisté začali aktivně soupeře napadat již při rozehrávce a poměrně záhy šli do vedení povedeným průnikem Žalmana.

Žel celou řadu  nadějných akcí nedokázali proměnit včetně samostatných úniků Matouše Moravce nebo  Matěje Šinogla.

Do druhé půle nastoupil již zmiňovaný matador Sokol, který v zápase s Tišnovem individuální akcí vystřelil realiťákům v závěru bod. Tentokrát však jeho nedůrazná rozehrávka poslala soupeře do přečíslení a umožnila mu vyrovnat.

Na domácí hráče padla deka možná i ze skutečnosti, že celou řadu nadějně rozehraných utkání ztrácejí v druhých poločasech. Vrásky na trenérově čele přibývaly postupem času stále více, zejména když soupeř se štěstím a přispěním chybující obrany otočil vývoj zápasu na 3:1 ve svůj prospěch.

Tentokrát však domácí mladíci předvedli více bojovnosti i odhodlání a nevzdali se. Tejkl vyslal chytře načasovanou přihrávkou do úniku Matouše Moravce, který tentokrát neselhal a korigoval na 2:3. Domácí lavička následně stáhla hru pouze na šest hráčů a snažila se ještě dosáhnout alespoň na bod.

Dvě minuty před koncem se vysunul z brány Radim Netopil a jím rozehraná přesilovka po několika okamžicích skončila vyrovnávacím gólem! Jeho přesnou přihrávku za obranu dokázal Šinogl posunout na zakončujícího Šimáka.

Poté šumperští přežili ještě jeden soupeřův brejk do otevřené obrany a mohli slavit – vzhledem k vývoji utkání – cenný bod s kvalitním soupeřem.

V jedenáctičlenné tabulce je nyní Šumperk devátý. Autor: Libor Moravec

1. FC Delta Real Šumperk – Gillotina Choceň 1:5 (0:2)
Branka Delty Real: Žalman.
Delta Real: Šuk,Hatala - Šimák, Václavský, M. Moravec, Macek, Linet, Žalman, Reichl, Nedvěd, Tejkl.

1. FC Delta Real Šumperk – Komax Kunčice 3:3 (1:0)
Branky Delty Real: Žalman, Moravec, Šimák.
Delta Real: Netopil, Hatala - Šimák, Šinogl, M. Moravec, Macek, Žalman, Reichl ,Nedvěd, Tejkl, Klemsa, Sokol.