Tak trochu se opakoval jeho úděl ze závodu, který předcházel Rapotínské stráni. V Jiníně v prvním finále vodil deset kol soupeře jako slepé koně, jenže potom spadl a než mokrou a kluzkou motorku nastartoval, bylo po nadějích. A ve druhém finále hned po startu spadl s klubkem dalších jezdců a opět nebodoval.

Na Rapotínské stráni nadchnul diváky neskutečnou jízdou v prvním finále. Odstartoval jako druhý, ale za první zatáčkou už ujížděl všem. „Nedal se dojet, já to zkoušel, ale od dvacáté minuty mi docházely síly,“ uvedl druhý v prvním finále kategorie Open Martin Michek. „Ale dojet druhý za Žeravou, to je výsledek, kterého si cením snad nejvíce,“ dodal. Na Stráni se v neděli jezdil patrně nejrychlejší závod v historii této tratě a především třída Open dokazovala, proč je motokros tak atraktivní pro diváky.

Také druhé finále v Open na dlouhou dobu opanoval Žerava, jenže po polovině závodu se propadl na třetí místo, na kterém dojel i do cíle. „V jedné chvíli jsem nešetrně zavadil o mé bolavé koleno a od té chvíle jsem měl potíže. Bolest mi znemožnila projíždět naplno zatáčky, takže jsem první místo neudržel. Ale v této situaci beru třetí místo jako úspěch,“ vysvětloval Martin Žerava. Ve druhém finále Open se v cíli hodně radoval Jiří Čepelák, který druhého Michala Kadlečka do cíle dovezl doslova na zádech.

„Jsem strašně šťastný, že jsem druhé finále vyhrál, byla to hodně rychlá jízda a síly ubývaly. Cítil jsem za zády Kadlečka i Žeravu, nesměl jsem udělat ani jednu chybičku, jinak by mě dostali,“ vykládal po dojezdu Čepelák.

Barevnou fotoreportáž z Rapotínské stráně najdete v zítřejší příloze Deníku v Moravském severu.