Více než dvě stovky jezdců se zítra pokusí urvat body do žebříčku otevřeného mistrovství České republiky v motokrosu. Šumperští pořadatelé neví, co dřív, tolik přihlášek nezažil v letošním ročníku ani jeden z dosavadních tří dílů seriálu: Pacov, Loket nad Ohří či Jinín. Pojedou se tradičně tři kategorie: MX2, tedy do 125 ccm, třída Open a Veterán.


A jezdit se bude od samého rána, je totiž tolik přihlášených, že ve všech třech třídách se pojedou kvalifikace. „To je letos specialita Šumperku, nikde se doposud nemusely jezdit kvalifikace ve všech kategoriích,“ informoval Oldřich Hájek, ředitel šumperského závodu. Do finálových jízd se protlačí čtyřicet jezdců, přitom v každé kategorii je nyní přihlášeno i přes šedesát borců.

Navíc z tuzemské špičky nechybí nikdo, na Rapotínskou stráň dorazí i nejlepší český jezdec Martin Žerava. Ten sice nemá na šumperskou trať nejlepší vzpomínky – loni si zde poranil ruku – ale dorazí. „Mám z Rapotínské stráně obavy, ale zároveň se těším,“ uvedl před časem Žerava.

Ten si bude chtít v Šumperku napravit chuť po nepovedeném závodu v Jiníně, který v seriálu mistrovství předchází Šumperku. Ze začátku to v Jiníně vypadalo, že se ve třídě Open prosadí Martin Žerava. V první jízdě vodil pole deset kol, pak ale přišel pád, motor nechtěl natočit, další pád, protože měl Martin špinavá řídítka a sklouzla mu ruka, zase startovat… „Asi jsem moc chtěl uspět i doma, přišla chybička…“ omlouval svou smůlu Žerava, kterého smůla nepustila ani ve druhé jízdě, kdy se ocitl na zemi hned v klubku po startu a ani ve druhé jízdě tedy nebodoval. Ovšem jednoduché to mít nebude ani v Šumperku. „V Open je na vítězství minimálně pět kandidátů,“ míní Hájek.

PAP OIL CUP 2007
Čtvrtý podnik mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, Šumperk–Rapotínská stráň, neděle 24. června, 8.00 kvalifikační jízdy, 13.30 finálové jízdy, 17.00 vyhlášení vítězů.