Druhým podnikem Českého poháru byl dvoudenní závod ve Slavkově u Brna v 50 metrovém
venkovním bazénu. Slavkovský Duatlon se skládá ze dvou závodů z nichž ten první je mistrovství České republiky v zimním plavání – plavecký způsob Prsa.

Zábřežští plavci podali výborné výkony a ze Slavkova si odvezli tři tituly mistrů republiky.
Mistrem ČR v mužích se stal Milan Štencl, mistryní ČR v ženách Denisa Haltmarová a mistryní ČR v kategorii dorostu se stala Veronika Krejčí – všichni PK Zábřeh.

V kategorii MČR Masters B na trati 750m se veterán Bohuš Molek umístil na celkovém 7. místě. Nováčkem ve studené vodě byl Jiří Krejčí, který statečně bojoval na trati 500 m. Takto vypadalo sobotní galapředstavení zábřežských plavců.

V neděli pokračovala soutěž závodem Českého poháru v zimním plavání na trati 750, 500 a 250 m. Součet časů z obou soutěžních dnů určil vítěze dvoudenních závodů – Duatlonu.

A jaké tedy byly celkové výsledky dvoudenního klání nejlepších českých zimních plavců?

Celkovým vítězem Duatlonu v mužích se stal Milan Štencl, celkovou vítězkou v ženách se stala Denisa Haltmarová a vítězem kategorie dorostenek se stala Veronika Krejčí. Bohuš Molek i v součtu obou závodů udržel 7. místo.

Zimní plavci PK Zábřeh, kteří se rozrostli o další aktivní členy, na letošní sezónu mají nemalé cíle. Zvažují možnost účasti na mistrovství světa v zimním plavání v Lotyšsku, připravují se na mistrovství světa v dálkovém plavání v létě 2012, které se koná v Itálii a někteří zábřežští plavci dostali nabídku účastnit se plavby přes Kanál La Manche v roce 2012.

Účastnit se závodů MS nebo plavby přes Kanál La Manche je však finančně náročné a bez sponzorů se neobejde. Proto by zábřežští plavci byli vděčni za každý příspěvek, který by pomohl jejich plány realizovat.