Silačka Daniela v kategorii M2 (45-49let) svůj veleúspěšný závodní den začala bench pressem RAW, když zdolala třetím pokusem činku vážící 102,5 kg, čímž zvítězila v kategorii Masters women do 60 kilo a také na této váze zapsala nový evropský rekord.

Ve druhé disciplíně mistrovství světa mrtvý tah RAW si Zlatohoračka snadno poradila s rekordní váhou 161 kilo, vybojovala titul mistryně světa a vytvořila taktéž i nový světový rekord. "Byla jsem velice spokojená a věřím, že příště budou oslavy s ještě vyššími výkony. Bylo tady úžasné prostředí a milí lidé všech národností a kategorii," uvedla Daniela.

Zlatohorský silovkář Milan Greguš (M4, 55-59) zase zvítězil v disciplíně dřep RAW, kategorii do 110 kilo, když hladce dřepl s činkou vážící 270 kilo. Toto Milanovo vítězství je tradičně i vítězstvím absolutním a rovněž vytvořením nového světového rekordu.

V roce 1982 se jela poslední Grand Prix Sigma. Kapotovaná motokára Ulfa Svensena
FOTO: První kapotovaná motokára v Olomouci a poslední GP Sigma

Jeho druhá disciplína - mrtvý tah EQ - byla také vítězná a rekordní, zdoláním 257,5 kilo vážící činky se stal mistrem světa s novým světovým rekordem. Milanovým zvykem je závodit na mistrovstvích alespoň ve třech disciplínách. A ta třetí byla tentokrát bench press RAW. V ní snadno vzepřel 157,5 kilo a ve velmi silném a početném obsazení vybojoval třetí místo. Druhé místo obsadil Polský soupeř se 170 a první místo Maďarský soupeř se 175 kily. „Nízký výkon v bench pressu jsem očekával, ale příště to už bude také vítězný výkon. Podíl na mém výsledku má rodina, oddíl i přátelé, kterým tímto srdečně děkuji,“ řekl Milan Greguš závěrem.