V ranních hodinách se tělocvična otevřela děvčatům kategorie začínajících gymnastek a mladším žákyním. V obou kategoriích měly Šumperanky své zastoupení.

Kategorii začínajících žákyň zahájila sestavou na bradlech Adéla Jurásková, jako druhá se představila Viktorie Peduzzi a trojici uzavřela Terezie Paraska. Všechna děvčata předvedla pěkné a téměř bezchybné sestavy na bradlech a závod tak započala skvěle.

Poté se přesunula na kladinu, kde měla nejvyšší body za obtížnost. Nervy na uzdě udržela Viktorie Peduzzi, která si nakonec odvezla stříbrný pohár. Terezie Paraska pak skončila sedmá a Adéla Jurásková po dvou nezdarech na kladině bohužel až patnáctá.

Za mladší žákyně nastoupily Klaudie Ďulíková, Patricie Petrová, Lucie Paraska a Ivana Svobodová. Klaudie se sice dopustila lehké chybičky na kladině, následná bradla ale zacvičila nejlépe a právem skončila pátá. nejnáročnější sestavu na bradlech předvedla Ivana Svobodová. Na kladině jí ale chybělo potřebné štěstí a skončila sedmá. Hned za ní se seřadily její oddílové kolegyně Lucie Paraska a Patricie Petrová.

Nejpočetnější kategorií byla kategorie VS4B, v níž měl šumperský oddíl hned dvě zástupkyně. Markétě Hermannové se zadařila krásná sestava na kladině doplněná pěknou sestavou na bradlech a zaslouženě si odváží bronzový pohár. Eliška rozjela závod sestavou na bradlech velice dobře, ale zradila ji kladina a nakonec se umístila na 24. místě.

Poslední kategorií, kde měl Šumperk své zastoupení, byly juniorky. Zde závodila děvčata ročníku 2009 a starší.

Po tříměsíční závodní pauze byl návrat na závodní plochu pro některá děvčata náročný a svou roli zde sehrály i nervy. Nejlépe se s tím vypořádala Jitka Machytková, která se i přes pád na kladině umístila třetí. Pátá skončila Anna Paraska, sedmá Michaela Janků, osmá Lenka Machytková a desátá Marie Paraska.