O předsednictví v porotě byl požádán osminásobný vítěz Velké pardubické steeplechase žokej Josef Váňa, který s radostí tuhle funkci přijal. Jak sám všem zúčastněným prozradil, nikdy porotcem v takovéto soutěži nebyl a bude na tuto akci dlouho s úsměvem vzpomínat.

Spolu s ním se volby účastnil i tým dokumentaristů, připravujíce dokument pro Českou televizi, který bude odvysílán na podzim letošního roku.

Absolutní favoritkou Josefa Váni byla od začátku dívka se startovním číslem 3 Blanka Patrice Skálová, která se nakonec umístila na druhém místě a získala tak titul 1. Vicemiss.

Vítězkou zvolila porota Michaelu Křížkovou, která si tak odnesla letošní titul Miss Nordica Kouty pro rok 2012.

Dále byla zvolena 2. Vicemiss Monika Dvorská, čtvrté příčku obsadila Jana Doležalová a na pátém místě se umístila Evžénie Kokoreva.

Dívky soutěžily ve slalomu na lyžích, promenádě v plavkách, jedním z mnoha úkolů byl i prodej jedné lyže Nordica za co nejvýhodnější cenu. V téhle disciplíně excelovala Michaela Křížková, která si vybrala Josefa Váňu a přemluvila ho ke koupi lyže pro milenku.

Letošní dívky byly nejen krásné, půvabné, inteligentní i pohybově velice nadané. Miss sympatie Nordica Kouty 2012 byla návštěvníky ski centra zvolena Blanka Patrice Skálová. Autor: Andrea Simperová