Právě Zlaté Písky patří mezi nejznámější letoviska, v turistických průvodcích bývají nazývány Perlou Černého moře. Jsou vzdáleny od letiště ve Varně pouhých 17 kilometrů.

Destinace je vhodná pro všechny věkové kategorie i díky tomu, že ze širokých pláží je pozvolný vstup do moře. Samozřejmostí je bohaté zázemí pro rodiny s dětmi včetně aquaparku s tobogány a skluzavkami.

Bonusem pro turisty, kteří se pro Zlaté Písky rozhodnou, je příjemné klima, nádherný původní les, který letovisko obklopuje, a horké minerální prameny.

„Přijdou si zde na své i ti, kteří mají rádi bohatý společenský život. Večer městečko tepe rušným životem," uvedla vedoucí cestovní kanceláře Ancora Karolína Završanová.

Vyhrejte skvělý zájezd či luxusní wellness! Stačí sbírat kupony

All inclusive v Elenite

Kdo naopak vyhledává klidnou atmosféru či si rád zpestřuje pobyt u moře sportovními aktivitami, měl by si zvolit letovisko Elenite.

Malebné městečko, které obklopují krásné přírodní scenérie, leží na nejjižnějším výběžku balkánského prstence u pobřeží Černého moře.

„Hotely v Elenite, do kterých vozíme naše klienty, leží přímo na pláži a mají program all inclusive. Zároveň spadají pod Royal Club Victoria Elenite, kde mohou turisté využívat další služby i nad rámec jejich hotelu," uvedla Karolína Završanová.

Klienti zde mají k dispozici zdarma tenisové kurty, minigolf, fitness centrum, billiard, aquapark, dětský koutek, vláček, animační aktivity, divadlo, plážové bary, restaurace či bistra se zmrzlinou a další služby. Samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky a osušky na pláži a v aquaparku zdarma.

Pohodu pro rodiny s dětmi nabízí také rychle se rozvíjející středisko Sveti Vlas. Jsou zde krásné a méně přeplněné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody, nechybí zde sportovní vyžití, příjemné jsou i večerní procházky po zalesněném okolí.

Místní restaurace, taverny a obchůdky nabízejí nižší ceny než hlavní letoviska. Nechybí zde ani bujarý noční život, který nabízí nedaleké turistické centrum Sluneční pobřeží.

Malebný Nesebr

Pro milovníky romantiky je šitá na míru dovolená v malebném historickém městečku Nesebr. Leží zhruba 30 kilometrů od letiště v Burgasu.

Neopakovatelnou atmosféru tvoří dřevěné domky s unikátní lidovou architekturou, křivolaké uličky s kavárnami a stylovými restauracemi.

„Nacházejí se zde památky antické, byzantské, římské i bulharské v podobě chrámů, kostelů, bazilik a městských hradeb. I díky tomu patří mezi památkově chráněná území UNESCO," upozornila Karolína Završanová.

Nesebr nabízí dvě pláže jižní a severní, která jej spojuje se Slunečním pobřežím a otvírá širokou nabídku vodních sportů. (sos)