„Je to opravdu zajímavá země, která má turistům co nabídnout. Vedle moře tu jsou čistá jezera, horké minerální prameny, historická města, zelená údolí a vysoké hory. Díky přílivu investic zde vyrůstají moderní ubytovací kapacity se zázemím srovnatelným, jako je ve Středomoří," popisuje Bulharsko Ladislav Stratil, ředitel šumperské cestovní kanceláře Ancora, která každoročně vypravuje do bulharských přímořských destinací tisíce turistů.

O tom, že se zde návštěvníkům opravdu líbí, svědčí i to, že některé turnusy jsou již od března vyprodané. „Naši klienti si pochvalují především to, že se zde domluví česky a jídlo v restauraci je pro ně cenově velice příznivé. Písčité pláže, které se zvolna svažují do moře, si oblíbily rodiny s dětmi. Jezdí však s námi všechny generace," uvedl Ladislav Stratil.

Nabídka destinací šumperské cestovní kanceláře je bohatá. Patří do ní i jedno z nejznámějších přímořských letovisek Zlaté písky s dlouhými písčitými plážemi, malebné Elenite s klidnou atmosférou, historické město Nesebr, rychle se rozvíjející letovisko Sveti Vlas vhodné pro rodiny s dětmi, největší černomořské středisko Slunečné pobřeží, Pomorie ležící na skalnatém poloostrově, letovisko Primorsko a Kiten, které patří k nejoblíbenějším v Bulharsku.

Na své si přijdou i turisté, kteří mají rádi aktivní dovolenou. Mohou si vybrat z nepřeberné nabídky nejrůznějších aktivit od rybolovu a potápění přes folklorní večer, piknik, plavbu lodí, dobrodružné jeep safari, návštěvu delfinária až po celodenní výlet do Istanbulu.

„Do Bulharska se vracíme každý rok. Je tu krásné koupání, památky a moc milí místní lidé. A co oceňujeme nejvíc? Člověk zde nemusí úzkostlivě počítat peníze, vše zde stojí podobně jako u nás, nebo je i levnější. A je tu skvělé pivo," říkají turisté, kteří okusili dovolenou v Bulharsku.