Významné provozní úspory představovaly jeden z hlavních důvodů, proč se společnost TDK Electronics rozhodla pro tuto modernizaci vybavení svého výrobního závodu.

„Výměna osvětlení stála přes 1,6 milionů korun. Touto výměnou jsme dosáhli výrazné úspory energie,“ říká Jiří Fibigr, generální ředitel společnosti TDK Electronics a doplňuje: „Brali jsme v potaz skutečnost, že vybrané osvětlení splňuje přísné normy na osvětlení výrobních prostor, ale respektuje rovněž moderní trendy, jež pozitivně působí na zdraví i spokojenost našich zaměstnanců.“

Firma zaměstnává v Šumperku okolo 1300 lidí a patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v regionu. V šumperském závodě vyrábí elektronické součástky, které jsou nezbytné pro automobilový průmysl, ale také zdravotnictví či telekomunikace.

Za návrhem a realizací projektu modernizace osvětlení stojí český výrobce osvětlovacích soustav, společnost Hormen.

„Zvolili jsme variantu s moderními LED svítidly doplněnou o řídicí systém. Instalované komplexní řešení umožňuje nastavení světelných scén podle vytížení jednotlivých provozů a dokáže reagovat na intenzitu denního světla,“ představuje projekt ředitel společnosti Hormen Jiří Hrachovina. Realizace respektuje moderní trendy v osvětlení výrobních prostor.

„LED svítidla nevyžadují téměř žádnou údržbu, jejich použitím jsme snížili nejen energetickou náročnost systému, ale také náklady na jejich servis. Životnost jednotlivých modulů je až sto tisíc hodin,“ upřesňuje Hrachovina.

Hormen, dceřiná firma ČEZ Esco, je výrobcem a dodavatelem osvětlovacích soustav pro korporátní klientelu, obchodní centra, veřejné budovy a developerské společnosti. Rozsvítila například pražské komplexy Florentinum, Quadrio a AFI Vokovice, Aqualand Moravia Pasohlávky nebo řetězec luxusních parfumerií Notino. V portfoliu má ale i osvětlení exteriérů, firma např. realizovala projekt osvětlení náměstí města Stříbro.

TDK Electronics, patřící do nadnárodního koncernu TDK, je výrobce feritových jader a keramických pozistorů. Vyrábí elektronické součástky a komponenty, které mají zásadní význam pro zajištění spolehlivého napájení, zpracování elektrických signálů a chrání obvody před selháním a poruchou.