„Jsme součástí skupiny Škoda Transportation, která patří mezi významné evropské hráče v oblasti dopravního strojírenství, již třináct let. Jako Škoda Pars budeme na domácím i zahraničním trhu jasně deklarovat svoji příslušnost k této silné, tradiční a mezinárodně proslulé značce.

Aktuální téměř půl miliardová investice pomáhá ve zlepšování výrobních kapacit a také k navýšení počtu zaměstnanců. Věřím, že změna názvu přispěje k dalšímu růstu a rozvoji šumperské společnosti v budoucnosti,“ sdělil Aleš Měrka, generální ředitel Škoda Pars.

Pod křídly mateřské značky Škoda prochází šumperská společnost obdobím velkých investic. Škoda Pars aktuálně do svého výrobního areálu investuje 460 milionů korun, aby navýšila kapacitu výroby a inovovala technologie.

Investice jsou zaměřeny na rozšíření výrobních kapacit o více než třetinu oproti současnosti a další technologickou modernizaci areálu. Díky investicím vznikají nové pracovní pozic, které se daří postupně zaplňovat kvalifikovanými pracovníky. Aktuálně společnost zaměstnává přes osm set lidí a je jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

Skupina Škoda Transportation je součástí Skupiny PPF. Mezi její výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrické lokomotivy, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravní systémy.

Skupinu Škoda Transportation tvoří vedle firmy Škoda Pars řada dalších dceřiných společností, v tuzemsku například Škoda Electric, nebo Škoda Vagonka. Ve svých společnostech v České republice zaměstnává přes pět tisíc lidí.