„Tou dobou jsem cvičila už šestým rokem a neměla jsem tady žádné zázemí, díky němuž bych se mohla soustředit na trénink. Založení fitcentra tak mělo hned dvě výhody. Získala jsem potřebné vybavení a lidé v Šumperku získali místo, kam mohou chodit cvičit,“ říká Kubešová.

Fitness není prvním sportem, kterým se zabývá. Už ve třinácti letech byla členkou dorosteneckého družstva české reprezentace biatlonistek a dělala také atletiku. To ji následně přivedlo k fitness.

Aby člověk dokázal změnit své tělo tak, jak si přeje, je podle Gabriely Kubešové nutné mít vůli a disciplínu, protože změny přes noc nabízené zázračnými přípravky na hubnutí jsou jen jednoduchou fikcí. Ve skutečnosti cesta ke sportovní postavě vyžaduje velké úsilí a především pevnou vůli.

Pokud lidé přicházející do fitcentra mistryně světa mají vůli, mohou se změnami začít hned. Rady do začátku dostanou od člověka k tomu dlouholetou praxí nejpovolanějšího.

„S klienty ráda proberu, co přesně potřebují, a pakliže o to mají zájem, mohu jim sestavit plán, díky němuž mohou získat postavu, jakou si přejí. Doporučím jim, jaký bude nejvhodnější trénink, když chtějí zhubnout, když se chtějí udržet v kondici a nebo pokud chtějí dělat fitness závodně,“ jmenuje poskytované služby.

Nejen začátečníci přicházejí za Kubešovou pro radu. Fitcentrum navštěvují také lidé, kteří se potřebují udržet po celý rok v kondici, jako například cyklisté.

„Minulý rok jsem trénovala také dvě dívky a jednoho chlapce, kteří chtěli ve fitness soutěžit, ale bohužel svou snahu vzdali, když zjistili, kolik úsilí sportovní trénink vyžaduje,“ zmínila další zájemce o navštěvování posilovny.

Starat se o fitcentrum není tak snadné, jak by se mohlo zdát a jak si to většina lidí představuje. Vedení podniku je časově náročné, takže se Gabriela Kubešová stále pohybuje jen mezi tréninkem a fitness centrem.

„Ale práce, kterou dělám, je mým koníčkem, takže je snazší to zvládnout. A těší mne, že mohu své zkušenosti předávat dál,“ dodává s úsměvem světová šampionka.