Jednotlivé projekty nyní soupeří o finanční podporu veřejnosti. Musí vybrat celkem alespoň 5000 korun, a to minimálně od pěti různých dárců. Podle výše částky, kterou projekty takto získají, bude rozdělen i finanční příspěvek od Ery, a to podle pravidla: Čím více vyberete od veřejnosti, tím vyšší dar získáte.

Projekt, který veřejnost podpoří nejvíce, získá od Ery 50 tisíc korun, druhý v pořadí 40 tisíc korun, třetí 35 tisíc korun a čtvrtý projekt si odnese 25 tisíc korun. Výběr peněz od veřejnosti skončí 6. ledna 2016. Nyní se už částka pohybuje kolem tři čtvrtě milionu korun.

Z našeho regionu vám představujeme čtyři projekty a znovu se s nimi setkáte 4. ledna příštího roku.

Integrující prvky dětského hřiště i pro děti s handicapem

Nové herní prvky a jejich společné užívání by pomohlo překonávat bariéry mezi dětmi s handicapem a těmi zdravými. Prostřednictvím společného využití dětského hřiště tak chtějí na Základní škole v Jesenické ulici v Bruntále posílit a integrovat všechny děti bez rozdílu na jedné hrací ploše.

Zahájení domácí hospicové péče na Jesenicku

Domácí hospicová péče je schopna prostřednictvím multidisciplinárního týmu zajistit odbornou péči o umírajícího a zároveň poskytnout potřebnou podporu jeho rodině. A právě to chce Charita Javorník umožnit lidem na Jesenicku, kde tato služba chybí.

Senioři, projekt Sensen, Konto bariéry, vybavení klubovny klubu důchodců, kostýmy pro taneční skupinu Jiřinky z Paskova

Tančit v pokročilém věku si zaslouží obdiv. Při klubu důchodců vznikla v roce 2008 taneční skupina Jiřinky, která by za poskytnutou finanční částku nakoupila taneční kostýmy. „Je nás pět dam, věkový průměr 69 let, a občas potřebujeme nějaké doplnění kostýmů. Vystupujeme v domovech důchodců, chodíme i na plesy, tančíme kankán, lidové písničky, máme také číslo na hudbu Michala Davida," svěřuje se ambasadorka Klubu důchodců Paskov Anna Forgačová.

Linka bezpečí ve vaší třídě (Jesenicko)

Cílem Linky bezpečí je zprostředkovat dětem osobní zážitek řešení problému v bezpečném prostředí. Snažíme se ukázat, že není ostuda obrátit se při řešení potíží na odborníky. (PR)

Více najdete na: www.erapomaharegionum.cz