Šumpersko, Jesenicko - Památky, u kterých se tají dech, úžasné šnorchlování v průzračném moři, skvělá kuchyně, ale i faraonova pomsta – to vše si budete moci užívat, pokud vyrazíte na dovolenou do Egypta. Většina klientů cestovní kanceláře Ancora vyráží do této země na severovýchodě Afriky především za sluníčkem, které si zde užijí s výjimkou prosince, ledna a února do sytosti.

Po zhruba čtyřhodinovém letu se turisté dostanou do zcela odlišného světa. To nejen díky subtropickému klimatu, ale i zcela odlišné kultuře. Cestovatelé, které do Egypta dopraví CK Ancora, si mohou vybrat s pestré nabídky hotelů nejrůznějších kategorií v nejoblíbenějších letoviscích Hurghada a Marsha Alam.

Hurghada je tradiční turistické centrum na pobřeží Rudého moře, které je díky příznivým klimatickým podmínkám oblíbeným cílem tisíců návštěvníků prakticky po celý rok.

„Hurghadu by si měli zvolit především ti turisté, kteří do Egypta cestují za historií i potápěním. V destinaci se nacházejí krásné pláže i korálové útesy vhodné pro šnorchlování. Je odtud také relativně blízko do Káhiry i Luxoru s jejich lákadly v podobě pyramid v Gíze a Sakkaře, chrámů v Karnaku a Luxoru i pohřebišť v Údolí králů a královen," vyjmenovala vedoucí CK Ancora Karolína Završanová.

V centru města nechybí tradiční arabské tržiště či originální čajovny, kde se dá posedět u vodní dýmky ve večerních hodinách.

Stále vyhledávanějším turistickým cílem se stává také středisko Marsa Alam. Nachází se v nádherné oblasti, kde se arabská poušť setkává s Rudým mořem. Moře je v těchto místech bohaté na podmořský život. Pláže jsou písčité se vstupem přes korálový nebo kamenný pás.

„Můžete si zde užít klidnou dovolenou na panenské pláži s křišťálově čistým mořem, jehož pobřeží lemují pestrobarevné korály. Destinace je ideální pro milovníky windsurfingu," popisuje egyptské letovisko Karolína Završanová.

I z této lokality jsou dostupné zajímavé cíle pro výlety. Patří mezi ně například Asuán, starověké chrámy, národní park Wadi Gimal, různá archeologická naleziště nebo Kleopatřiny doly, kde se v minulosti těžily drahokamy a zlato.

Pro děti jsou zážitkem plavby lodí s proskleným dnem, či návštěva lokality, ve které je velká pravděpodobnost, že se výletníci setkají s delfíny. Nabídka je pestrá, stačí se jen rozhodnout a vyrazit za dobrodružstvím.

A ještě malé vysvětlení, co je to faraonova pomsta. Vzhledem k odlišným hygienickým normám se s ní setká prakticky každý turista. Jde o „vítr ve střevech", jehož průběh se dá zmírnit místními léky. Nejde však o nic dramatického.