Řecko je zemí s bohatou historií opředenou mnoha mytologickými bájemi a mýty. A podle historických pramenů je kolébkou evropské civilizace. Návštěvníky této země také přitahuje rozmanitá krajina, v níž horské masivy přecházejí v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícím se mořem, i pohostinnost místních obyvatel.

Oblíbenou destinací je tato země i díky příjemně teplému středomořskému klimatu, které je stabilní od května až do konce října. Denní teploty se v tomto období pohybují v rozmezí od 25 do 35 °C, teplota moře od 20 do 25 °C. Výhodou také je, že návštěvník si může vybrat z pestré škály pláží od klidných písčitých přes kamenité až po takřka opuštěné.

Pro aktivní turisty je zde také bohatá nabídka nejrůznějších aktivit potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla, paragliding, parasailing. Většina letovisek nabízí vycházky a výlety do překrásného okolí.

Mezi žádaná místa rozhodně patří řecké ostrovy, kterých je v Egejském moři rozeseto na dva tisíce, z nich je jen zhruba desetina obydlených.

Mezi ty nejoblíbenější patří Korfu, Rhodos a Kos. A právě tam své klienty pravidelně odváží šumperská cestovní kancelář Ancora. „Pokud někdo vyráží na rodinnou dovolenou, určitě doporučuji Korfu. Rhodos naopak těm, kteří mají rádi památky a noční život, a na Kosu se bude líbit milovníkům pěších a cyklo- výletů," uvedla vedoucí cestovní kanceláře Ancora Karolína Završanová.

Rhodos UNESCO vyhlásilo za světovou přírodní a kulturní památku. Je čtvrtým největším ostrovem. Tento magický kout Řecka bývá nazýván Ostrovem slunce, Perlou Středomoří i Ibiškovým ostrovem.

Tahákem pro turisty jsou především antické a středověké památky, nedotčená příroda, čisté moře, krásné pláže a světová rarita Údolí motýlů. Je skutečným turistickým rájem. Ostrůvek Kos je dlouhý přibližně 50 kilometrů a široký od 2 do 11 kilometrů. Jde o z větší části rovinatý ostrov, proto jej pro svou aktivní dovolenou vyhledávají milovníci cyklistiky. Ostrov je sopečného původu, proto se zde nachází množství léčivých pramenů.

„Kos má výjimečně příznivé podnebí a dlouhé písečné či oblázkové pláže. Ostrov žije i bohatou historií. V porovnání s ostatními ostrovy si podržel svůj původní ráz," doplnila Karolína Završanová.

Nejrychleji dostupný ostrov zhruba po dvou hodinách letu je ostrov Korfu. Tento Zelený smaragd, jak bývá přezdíván, se může pochlubit řadou historických památek.

K magické atmosféře ostrova přispívají i dobrosrdeční místní obyvatelé a jejich pohostinnost.

„Naše klienty budou po celou dobu strávenou v Řecku doprovázet naši vyškolení delegáti, které máme na všech ostrovech. Klienty seznámí s letoviskem i s možnostmi vyžití. V nabídce jsou výlety za poznáním, zábavou potápění, výlety lodí i oblíbené řecké večery s folklorem, místní kuchyní a s ochutnávkou místních nápojů," vyjmenovala Karolína Završanová.