Během uplynulých let se Wellness Horal stalo bez nadsázky pojmem a není divu, že ho v předvánočním čase „berou útokem“ zájemci o dárkové poukazy z celé Moravy.

Co je tajemstvím jeho úspěchu? O tom jsme si povídali s ředitelem Wellness Horal Martinem Pařízkem.

Zaujalo nás, pane Pařízku, že jste bývalý fotbalový brankář. Jak se profesionální sportovec stane šéfem spa a wellness centra?

Sport i relaxace k sobě mají blízko, regenerace je pro sportovce nezbytná. Mne tato tématika vždy bavila. Část kariéry jsem strávil v zahraničí a při tom jsem měl možnost poznávat tamní wellnessy, které jsou zejména na jihu Evropy na špičkové úrovni. Nasbíral jsem spoustu inspirace a jsem rád, že ji nyní můžu uplatnit u nás. Zvláště Rakousko a Itálie jsou pro nás vzorem, samozřejmě také Asie, kde je nejlepší celosvětová úroveň spa provozů, jak jsem měl taktéž možnost se opakovaně přesvědčit. Nyní se taktéž díváme směrem k Litvě, Lotyšsku a Estonsku, kde má saunování také velkou historii.

Od začátků wellness na hotelu Horal v roce 2008 jste ušli obrovský kus cesty…

Začínali jsme s jedním whirlpoolem, saunou, párou, dvěma masérskými místnostmi. Dnes patříme k největším hotelovým wellness centrům u nás: přibyly tři termální bazény, fitko, tenisový kurt, venkovní whirpool s odpočinkovými terasami, zavedli jsme pravidelné saunové rituály, rozšířili nabídku exotických masáží, otevřeli beauty salon.. Snažíme se stále o inovace. Zavedli jsme například hodiny s aquafitness, chystáme nová beauty ošetření ayurvédskou kosmetikou Lakshmi v nejvyšší možné současné certifikaci bio přírodní.. Naše otevírací doba denně od 7 do 22 hodin není v hotelových wellnessech běžným standardem. Vždy první sobotu v měsíci máme dokonce při Saunové noci otevřeno až do půlnoci. Nejbližší Saunovou noc máme tuto sobotu 1. prosince.

Co u vás lidi láká nejvíc?

Samozřejmě termální bazény. Hosté hotelů našeho Resortu Valachy - Horalu a Lanterny - mají vstup v ceně ubytování, pro veřejnost máme řadu zvýhodněných vstupenek, populární je možnost využít vstup za korunu v den narozenin. Hitem je také Wellness den pro zdraví, který zahrnuje celodenní pobyt ve Wellness Horal s masáží a obědem. Je to náš nejprodávanější dárkový poukaz, doporučuji jako inspiraci před Vánoci. A oceňovaná je i úroveň saunového světa a nabídka saunových rituálů, které v takovém rozsahu jako my nabízí jen dvě tři centra v republice.

Co vlastně jsou saunové rituály? V čem spočívají?

Je to řízené saunování za asistence saunéra, které má za cíl pobavit a zpestřit pobyt v sauně. Saunér polévá horké kameny vonnými esencemi, víří vzduch ručníky pro intenzívnější pocit horka a pocení. U nás také při rituálech podáváme hostům různé druhy tělových peelingů. Na tom si dáváme záležet, peelingy i esence měníme dle ročních období. Teď právě chystáme obměnu saunových rituálů s příchodem zimy.

Hostům nabízíte opravdu velkou škálu masáží. Kterou mají lidé nejraději?

Působí u nás rodilí maséři z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie a díky tomu je spektrum tak široké, že si každý najde to své – od tradiční thajské masáže pro bolavé tělo přes ayurvédu až po zklidňující, vysoce relaxační olejové masáže nebo turecký hammam. Snažíme se hosty maximálně hýčkat, proto mají při objednání masáže i časově neomezený pobyt ve wellness. Šálek čaje, čerstvá šťáva či drobné občerstvení jako pozornost po terapii je u nás samozřejmostí.

Když je wellness nyní vaší profesí, máte vůbec ještě chuť a čas si ho sám užívat ve volných chvílích?

I když mi mnoho času nezbývá, snažím se. Jezdím se inspirovat do kvalitních wellness center, jako porotce i host se účastním soutěží saunérů, „na kontrolu“ samozřejmě chodím i k nám. Rád zajdu na masáž a miluji saunu. Snažím se na ni vyhradit pravidelně čas a všem bych pro zklidnění i posílení imunity poradil totéž.

Děkujeme za rozhovor.

Více o Wellness Horal se dozvíte na jeho webu www.wellnesshoral.cz.