Rychlá, jednoduchá a levná cesta je Savo nebo jemu podobné preparáty. Není to ale řešení dlouhodobé, protože otravná domácí houba se brzy znovu objeví.

Kultivovaná cesta je jiná a jednou z elegantních možností je aplikace termoreflexního tmele. Ten má totiž několik funkcí a vy tak dokážete za jedny peníze vymalovat, zbavit se plísní a snížit náklady na vytápění.

„Když jsme vyvíjeli termoreflexní tmel Senzaterm, věděli jsme, že bude velmi užitečné, když do něj přidáme protiplísňové přípravky, které se nám výborně osvědčily,“ potvrzuje Roman Lahulek, jenž na vývoji Senzatermu pracoval se svým týmem zhruba rok, než se mu i díky využití moderního oboru nanotechnologie podařilo najít to pravé složení hmoty.

„Zjednodušeně ji tvoří miliony skleněných miniaturních kuliček a další přísady. Aplikuje se na obvodové zdi a stropy uvnitř budovy, nejjednodušší způsob nanesení je nástřik. A náklady jsou v porovnání s venkovním zateplením zhruba čtvrtinové,“ vypočítává Lahulek výhody jeho zázračného tmele.

Foto: Takto vypadal jeden z rohů v místnosti v rodinném domku v Lutíně. Plíseň jej zcela začernila. Po aplikaci Senzatermu zase září bílou barvou. Foto Pavel  Neoral

Díky nástřiku nejsou stěny studené

Výhradním realizátorem Senzatermu v ČR je olomoucká společnost Kolomazník. Její majitel Milan Kolomazník si produkt pochvaluje:

„Těší nás dobrý odbyt výrobku, lidé velice rychle novinku objevili a roste počet objednávek. Tmel oceňují jak obyvatelé panelových domů, kteří nástřikem chrání zejména zdi nesousedící s jinými byty nebo vytápěnými prostorami, tak i majitelé starších domků. Ti mohou zvýšit pohodu v dříve chladných a vlhkých místnostech, aniž by potřebovali souhlas úřadů nebo stavební řízení.“

Pokud jde o plíseň, je podle majitele firmy Kolomazník důležité, že díky nástřiku stěny nejsou studené.

„Jakmile se teplý vzduch dotkne stěny ošetřené nástřikem Senzaterm, je odrážen zpět do místnosti. Povrch stěn zůstává hřejivý a plísně tak vůbec nemají šanci vzniknout,“ říká Kolomazník.

Lidé, v nichž novinka vzbudila zájem, mohou její účinky vyzkoušet buď v sídle firmy ve Vojanově ulici v Olomouci, nebo si na telefonu 800 777 000 objednat zkušební nanesení vzorku v místě jejich bydliště.

(po)