Bohaté na památky je letovisko Side, kde se dochoval amfiteátr z druhého století. Pohled na staré město s ruinami byzantských kostelů, svatyní a římských lázní je možný z pláží i z hotelů. „Jde o romantické městečko, do kterého se naši klienti všech generací rádi vracejí," uvedla vedoucí CK Ancora Karolína Završanová.

Zlatavé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře ocení zejména rodiny s menšími dětmi. Mladí turisté se do Side sjíždějí i z okolních letovisek zase kvůli populární diskotéce pod širým nebem Oxyd. Z letiště do Side trvá transfer zhruba hodinu.

Alanya je jedno z nejnavštěvovanějších míst Turecka. Leží na úpatí skalnatého poloostrova. Vyznačuje se bohatou historií a četnými památkami. Nejstarší stopy osídlení jsou staré přes 20 tisíc let. Dnes je letovisko známé především díky nádherné Kleopatřině pláži na západní části poloostrova. Je tři a půl kilometru dlouhá, pokrytá jemným pískem a je obklopena křišťálově čistým mořem. V oblibě ji mají jak zahraniční turisté, tak místní obyvatelé. Je otevřena široké veřejnosti, k dispozici jsou zde nejen slunečníky a lehátka, ale také toalety a sprchy. Pláž je pravidelně udržována a v blízkosti lze také zakoupit občerstvení.

V Alanyi samozřejmě nechybějí bohaté nákupní možnosti, populární je především kožené zboží a stříbrné šperky. I díky tomu je lokalita hojně navštěvovaná turisty.
Pro ty, kteří se po celý pobyt nevydrží jen válet na pláži, připravila CK Ancora pestrou paletu nejrůznějších výletů.

Mezi nimi nesmí chybět „osmý div světa" Pamukale, což je lokalita s terasami z bílého travertinu, po kterých stékají termální prameny. Milovníci přírody také určitě ocení vyhlídkovou plavbu po jezeře v národním parku Green Canyon, dobrodružnou jízdu do vnitrozemí či plavbu na pirátské lodi. V nabídce je i návštěva mořského parku s delfináriem či rafting na divoké vodě.

Když se řekne Turecko, mnozí si vybaví vyhlášené lázně – i ty mohou samozřejmě klienti CK Ancora navštívit. Nejde o areály, na které jsme zvyklí u nás – procedury a pití minerálek. V tureckých lázních jde o očistu celého těla, která může trvat i několik hodin. Obvykle návštěva začíná krátkou saunou, pokračuje peelingem celého těla a masáží vonnými oleji, nechybí ani akupresura. Často jsou zařazovány i kosmetické úkony jako masáž obličeje a maska.

„Turecké lázně mohu opravdu doporučit. Dvě hodiny se necháte hýčkat zkušenými maséry na vyhřátých mramorových stolech. Když vyjdete ven, máte pocit, že budete létat," svěřila se se svými pocity spokojená turistka.