„Policie čeká na výsledky odborné expertízy, do té doby nebude k případu poskytovat žádné informace,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Policisté rovněž neuvedli, zda v souvislosti s výbuchem zadrželi podezřelé osoby.

Výbuch se v bytě ozval v nočních hodinách. Podle svědectví ostatních nájemníků záhy po explozi obyvatelé hořícího bytu, kteří zde bydleli v pronájmu, z místa utekli.

„Po výbuchu jsem viděla někoho utíkat, nevíme, kdo to byl, neznali jsem je. Prý nějací mladí, kteří zde bydleli asi dva týdny,“ řekla jedna z obyvatelek domu.

Výbuch a oheň byt zcela zdevastoval, jen zázrakem se nikdo z nájemníků nezranil. Hasiči ovšem museli evakuovat více než tři desítky nájemníků ze vchodu, zakouřené prostory pak odvětrali.

Záchranáři na místě ošetřili starší ženu, která kouře nadýchala a udělalo se jí nevolno. Škoda byla vyčíslena na 800 tisíc korun.

Dům je vlastnictvím šumperského stavebního bytového družstva.
Jak den po události policie uvedla, pachatelům hrozí obvinění z obecného ohrožení. Pokud ovšem expertíza potvrdí, že se v bytě vařil pervitin, obvinění se rozšíří o nedovolenou výrobu omamných látek.

Související: OBRAZEM: Výbuch Pod Senovou zahalen tajemstvím