Nejdříve museli ve čtvrtek 26. srpna večer likvidovat hasiči požár odpadu v přístavku. V pátek kolem třetí ráno už vyjížděli k požáru domu. Policisté poslali na místo speciálně vycvičeného psa, který měl pomoci najít ohnisko a příčinu požáru.

„Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou požáru komunálního odpadu nacházejícího se v samostatné místnosti bylo pravděpodobně úmyslné nebo nedbalostní zavinění cizí osobou. Na základě dalšího prováděného šetření bylo zjištěno, že neznámý pachatel nezjištěným způsobem úmyslně založil požár v podkrovním prostoru objektu. Podkroví a střecha domu shořela,“ uvedla mluvčí policie Jitka Dolejšová.

V době požáru už byl opuštěný. K žádnému zranění tedy nedošlo. Škodu odborník předběžně vyčíslil na dvě stě tisíc korun.

„Policisté událost vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci,“ dodala mluvčí.

Dům má v obci špatnou pověst. Od listopadu do července letošního roku v něm matka školačky ukrývala v posteli pod vrstvou dek mrtvolu devětapadesátiletého invalidy. Důvodem byl strach, aby neskočila na ulici a bez prostředků. Ženě totiž muž nabídl bydlení, když se o něj bude starat. Ze sociálky dostávala dávky na péči. Po smrti muže si navíc ponechávala i jeho důchod. Žena si tak přišla na několik desítek tisíc korun. V současné době žije i s dcerou v azylovém domě.

Související: Dům, který ukrýval mrtvolu, lehl popelem (fotogalerie)