„Požár byl nahlášen na krajské operační a informační středisko půl hodiny po půlnoci s tím, že hoří hospodářské stavení a oheň přeskakuje i na rodinný dům, ve kterém jsou čtyři lidé. Ti se naštěstí dostali do bezpečí ještě před příjezdem jednotek. Evakuovány byly také dva elektromobily z okolí domu,“ popsal krajský mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Během hasebních prací se zřítila střecha nad hospodářským stavením. „Bránili jsme rodinný dům, aby se plameny nešířily do obytných částí. Jednotky zasahovaly v dýchacích přístrojích. Střešní konstrukci jsme rozebrali a dohasili skrytá ohniska, ke kontrole pak využili termokameru. Na místě byly i velkoobjemové cisterny,“ řekl.

Škoda je přes milion

Hasiči objekt odvětrali a obyvatelé domu strávili noc u příbuzných.

Příčinu požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel. „Podle předběžného odhadu se škoda vyšplhá přes 1 milion korun, podařilo se ale uchránit majetek v hodnotě 2 miliony,“ dodal mluvčí hasičů.

Oheň likvidovaly čtyři profesionální jednotky, a to z Uničova, Zábřeha, Šumperku a Olomouce. Pomáhali také dobrovolní hasiči z Loštic, Lukavice, Mohelnice a Úsova.