Požár, který vypukl po deváté hodině ranní, si nevyžádal zranění ani rozsáhlé škody. Na místo byly povolány jednotky hasičů ze Zábřehu a Mohelnice.

Podle mluvčí Vězeňské služby Markéty Prunerové se jednalo o požár malého rozsahu. „Jeden z odsouzených zapálil lůžkoviny a další předměty na cele. Ihned po zjištění byl z cely vyveden, byla přivolána záchranná služba a hasiči. Do příjezdu hasičů byl požár uhašen našimi vlastními silami,“ řekla mluvčí s tím, že hasiči na místě zůstávali a odvětrávali prostory.

„Ke zranění odsouzeného, který požár založil, nedošlo. Škoda ještě v tuto chvíli vyčíslena není,“ doplnila mluvčí Prunerová.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové se vězeň nadýchal zplodin a byl v bezvědomí. Po vytažení z cely se nicméně začal probírat. Záchranáři mu podali kyslíkovou terapii a převezli ho do šumperské nemocnice k dovyšetření.

Krajská mluvčí hasičů potvrdila, že požár ve věznici se podařilo uhasit ještě před příjezdem jejich jednotek. "Objekt byl přirozeně odvětrán. Pomocí průmyslového vysavače jsme z cely odsáli hasební vodu a jednotky se vrátily na své základny," sdělila krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Kolem dvanácté hodiny se už v okolí věznice žádná hasičská technika nenacházela.