„Operační středisko vyslalo jednotky z Jeseníku a Žulové. V půdních prostorech hasiči našli velkou prasklinu na komínovém tělese a po odkrytí podlahy hořící trámy. Budova školy byla výrazně zakouřena," informoval mluvčí hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Požár se podařilo zlikvidovat během okamžiku, ale hmotné škody stačily dosáhnout nejméně 100 tisíc korun.

Škola ovšem musí být na několik dní uzavřena, zhruba pětadvacet děti z mateřské i základní školy se nyní stěhuje do náhradních prostor. „Prostory poskytlo občanské sdružení Darmoděj, který v budově obecního úřadu provozuje multifunkční centrum, jako provizorium děti využijí také knihovnu," sdělila starostka Kobylé nad Vidnavkou Zuzana Jochmannová.

Komín ve školní budově má řádnou revizi, kterou obec nechala provést na podzim. Žádné problémy podle Zuzany Jochmannové ale kontrola neodhalila. „Jedná se o velmi starou budovu, odborníci, kteří prováděli revizi, nemohli tušit, že v je v blízkosti komína zazděný trám, tehdy se tak stavělo," dodala Zuzana Jochmannová.

Obec školní budovu bude opravovat, již ve čtvrtek si spoušť prohlédnou zástupci stavebních firem. „Bude potřeba komín spravit a vyvložkovat, opravit podlahu a také vymalovat, což nejsou levné věci," konstatovala starostka Kobylé nad Vidnavkou.