„Policie nemá co tajit, reagujeme tak na nepodložené informace, které se v předchozích článcích objevily. Můžeme sdělit, že se jednalo se o varnu pervitinu, ovšem co přesně bylo příčinou exploze, určí odborná expertíza, jejíž výsledky budou k dispozici za dva až tři týdny. Zatím je jedna osoba trestně stíhaná za výrobu drog, další dvě za jejich distribuci,“ uvedl Milan Pospíšek. Pachatelům hrozí rovněž obvinění z obecného ohrožení.

Výbuch se v bytě panelového domu se ozval v nočních hodinách. Podle svědectví ostatních nájemníků záhy po explozi obyvatelé hořícího bytu, kteří zde bydleli v pronájmu, z místa utekli.

„Po výbuchu jsem viděla někoho utíkat, nevíme, kdo to byl, neznali jsem je. Prý nějací mladí, kteří zde bydleli asi dva týdny,“ řekla jedna z obyvatelek domu.

Výbuch a oheň byt zcela zdevastoval, jen zázrakem se nikdo z nájemníků nezranil. Hasiči ovšem museli evakuovat více než tři desítky nájemníků ze vchodu, zakouřené prostory pak odvětrali.

Záchranáři na místě ošetřili starší ženu, která kouře nadýchala a udělalo se jí nevolno. Škoda byla vyčíslena na 800 tisíc korun.

Dům je vlastnictvím šumperského stavebního bytového družstva.

Související: OBRAZEM: Výbuch Pod Senovou zahalen tajemstvím