První událost se stala v odpoledních hodinách. Na tísňovou linku volal oznamovatel z Bohuslavic, že pozoruje, jak se z oken staršího domu valí hustý kouř. Operační středisko k místu vyslalo profesionální jednotku Zábřehu a rovněž hasiče z Lukavice, Bohuslavic a Mohelnice.

Ohnisko dostali během chvíle hasiči pod kontrolu.

„V budově se nacházelo velké množství hořlavého materiálu a bylo nutné ji vyklidit z důvodu zamezení opětovného vznícení. Majitel se včas dostal do bezpečí, v zakouřených prostorech ale zůstalo jeho pět koček, které hasiči také dostali do bezpečí,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Přesnou příčinu požáru hasiči zjišťují. Dům je nicméně neobyvatelný. Majiteli se ve spolupráci se starostou obce podařilo zajistit náhradní ubytování v Zábřehu.

U druhé události zasahovali hasiči v Pňovicích. Krátce před půlnocí oznamovatelé prostřednictvím hovoru na linku 112 popisovali viditelné plameny a možnost zahoření přístřešku u autoservisu. Hasiči na místě nalezli prostor o ploše osm krát čtyři metry zcela v plamenech. Oheň se navíc částečně rozšířil na střechu přilehlé budovy, kde bylo složeno větší množství uhlí.

„Po lokalizaci v několika minutách jsme návazně pokračovali v rozebírání a dohašování skrytého hoření. Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru je v šetření, není zde vyloučenou samovznícení ale i nedbalost,“ uvedl Zdeněk Hošák.

Výše škody se pohybuje v řádech desetitisíců korun, hodnotnější je však uchráněný okolní majetek. Rozšíření na komerční část by znamenalo škody v řádu několika milionů korun. Vše se obešlo bez zranění.