"V budově se nacházely dvě osoby. Jednu jsme nalezli v hořícím a silně zakouřeném pokoji, odkud byla vynesena a byla zahájena neodkladná předlékařská péče," informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Devětapadesátiletý muž podle zasahujících zdravotníků utrpěl těžké popáleniny spolu s inhalačním traumatem. Po několika minutách resuscitace se podařilo obnovit srdeční aktivitu a zraněného měl vrtulník přepravit na popáleninové centrum v Ostravě.

"Při nakládání pacienta do vrtulníku však došlo k další zástavě srdeční a pacienta se již nepodařilo podruhé zresuscitovat. Lékař letecké záchranné služby na místě konstatoval smrt," uvedla mluvčí krajské záchranky Lucie Urbanová.

Podle nepotvrzených informací měl v rodinném domě kolem desáté hodiny dopoledne explodovat plyn.

Při příjezdu hasičů hořelo v prvním patře rodinného domu a požár se šířil i na střechu. 

"Požár dostaly jednotky pod kontrolu 3C proudy a zamezily tak jeho šíření do dalšího bytu v objektu. Rozebrali jsme také část mezistropního prostoru, vyhledali jsme skrytá ohniska hoření a dohasili je. Poté jsme budovu odvětrali pomocí přetlakové ventilace," popsala mluvčí hasičů.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů, profesionální z Litovle a dobrovolní z Loštic, Bouzova a Mohelnice. Jak k požáru došlo, zatím vyšetřovatelé nesdělili.

"Příčinu vzniku požáru zjišťuje náš vyšetřovatel ve spolupráci s kriminalisty Policie ČR. Škoda byla předběžně odhadnuta na 600 tisíc korun," uvedla Balážová."

"V danou chvíli nemůžeme vyloučit jak technickou závadu, tak i nedbalostní či úmyslné jednání. Právní kvalifikace zatím stanovena nebyla, ta se bude odvíjet až na základě provedeného šetření a zjištěných skutečností," doplnil mluvčí policie Libor Hejtman.