To zatím vyplývá z dosavadního vyšetřování hasičů.

Škoda byla původně odhadována na 4,5 milionu korun, později byla upřesněna zhruba o milion korun méně.

Zatím jde o požár s dosud nejvyšší škodou v letošním roce v Olomouckém kraji. Případ vyšetřuje také policie.

Ve středisku Kraličák, které je součástí zimního střediska v Hynčicích pod Sušinou a ve Stříbrnicích s dvanácti sjezdovkami sjezdovkami, hořelo v noci na 27. ledna.

Oheň zasáhl rozměrný objekt, který slouží jako zázemí pod lyžařským vlekem, nacházela se v něm například dílna na seřizování lyží, kancelář či toalety.

S plameny tehdy hasiči bojovali celou noc. Budova totiž byla obložená dřevem a zateplená speciálními balíky slámy. Požár se šířil rychle a na místě zasahovalo několik jednotek.

ČTĚTE TAKÉ: Náklaďák nevyjel na ledovce kopec, doklouzal do lesa

Proč hořelo v Přemyslově se nezjistilo

“Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Vyšetřovatel pracuje se dvěma vyšetřovacími verzemi, a to úmysl a nedbalost. Na požářišti byly odebrány vzorky, které se poslaly k dalšímu zkoumání, které vždy několik týdnů trvá. Zároveň si věc převzala policie,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Zimní sezonu však požár v areálu Kraličák nenarušil, všechny sjezdovky byly v provozu hned po požáru.

Naposledy vyšetřovali hasiči požár v lyžařském areálu na území Olomouckého kraje před devíti lety, kdy hořelo v jednom z tehdy nejnovějších lyžařských středisek v Přemyslově.

Oheň zcela zničil technologické zázemí lanovky, škody se vyšplhaly na sedmnáct milionů korun. Příčina se ovšem nezjistila. 

ČTĚTE TAKÉ: Opilý mladík zničil passata, šofér liazky nedal přednost