„Jedná se o rodinu s dvěma malými dětmi, nabídli jsme jim náhradní ubytování, ale zatím bydlí u rodičů. Domek je hodně zničený, rodina ale materiální dary nepotřebuje, případné nabídky pomoci evidujeme na telefonu 736 509 430,“ sdělil ředitel zábřežské Charity Jiří Karger.

V domě začalo hořet v sobotu odpoledne, dva lidé, kteří se uvnitř nacházeli, byli převezeni do nemocnice poté, co se nadýchali kouře. Nyní jsou již v domácím ošetřování. Požár, který likvidovalo sedm hasičských jednotek ze Šumperku, Zábřehu a okolních obcí, způsobil škody nejméně za 1,5 milionu korun. Požár totiž zcela zachvátil střechu rodinného domku spojeného ze stodolou.

Žár byl natolik silný, že se málem rozšířil i na sousední dům, který hasiči museli ochlazovat. Hasiči z hořícího objektu s velkým rizikem vynosili propanbutanové láhve.

„Uvnitř menší dílny, která byla přistavěna k rodinnému domku, se požár rozšířil i zaparkovaný vůz. Rovněž v sousední stodole se nacházelo několik starších vozidel,“ řekl mluvčí hasičů.

Hasiči museli čerpat vodu z nedalekého rybníka za pomoci kyvadlové dopravy, na ulici se sice nacházel hydrant, ale zásoba vody hasičům nestačila.

„Příčina vzniku požáru je stále v šetření,“ uvedl v pondělí 24. ledna vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Břetislav Obšil.

Jak je možné přispět do peněžní sbírky na obnovu obydlí

Bezhotovostní převodem na sbírkový účet č. 5577830001/5500 (RaiffeisenBank Šumperk) pod variabilním symbolem 220111

Hotovostí na sběrací listiny (bude vydáno potvrzení) či do zapečetěné pokladničky umístěné v recepci Charity Zábřeh, Žižkova 15, přízemí, na Obecním úřadu v Jedlí, prodejna Jednota Jedlí

Fotogalerii ze zásahu hasičů v Jedlí najdete ZDE