Informaci o požáru dvou stohů stojících nedaleko od sebe přijalo operační středisko hasičů krátce před jedenáctou hodinou večer.

„Plameny zcela zachvátily jeden stoh a u druhého jej pohlcovaly zhruba z poloviny. Navíc zde hrozilo rozšíření na stromy a křoví v těsné blízkosti," přiblížil krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.


Hasiči rozhodli, že oba stohy nechají postupně vyhořet, protože nebyla šance uskladněnou balíkovou slámu zachránit.

Na pomoc jim přijela těžká technika ze zemědělského družstva a oborala okolí požářiště. Několik jednotek mezitím neustále ochlazovalo místo a chránilo před plameny stromy a křoviny.

Postupné vyhoření trvalo dlouhé hodiny. Během noci a ráno se na místě události prostřídaly jednotky jak dobrovolných, tak profesionálních hasičů.

Na místo se hned večer dostavili takéi vyšetřovatelé hasičů. Ve spolupráci s vlastníky, kdy každý stoh patří jiné firmě, byla škoda vyčíslena na osmdesát tisíc u menšího a na 330 tisíc u většího stohu.

„Příčina vzniku požáru je stále v šetření. S největší pravděpodobností se jedná o úmysl či nedbalost neznámé osoby při manipulaci s otevřeným ohněm," uzavřel Zdeněk Hošák.