Událost se stala v neděli 13. září krátce před polednem, hasiči a policie o ní informovala ve čtvrtek. Požár vznikl v kuchyni v bytě v druhém patře.

Zranil se při něm třicetiletý nájemník, který se sám pustil do hašení. Před příjezdem záchranářů, které zalarmoval soused, se ale muž ukryl ve sklepě. Jak se záhy ukázalo, rozhodně k tomu měl důvod

„Při ohledání bytu totiž policisté v součinnosti s vyšetřovatelem Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje zjistili, že se v bytě nacházejí chemikálie a další látky sloužící k nelegální výrobě omamných a psychotropních látek. K požáru s největší pravděpodobností došlo právě v souvislosti s jejich nelegální výrobou,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Místo si proto převzali kriminalisté, kteří ve věci zahájili trestní řízení pro podezření z pokusu o nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Na případu dále intenzivně pracují.

Samotný požár se „alchymistovi“ podařilo dostat pod kontrolu. „Hasiči místo protipožárně zajistili a přetlakovou ventilací také objekt odvětrali. S ohledem na silný kouř a množství chemických látek probíhal zásah po celu dobu v dýchací technice,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

K místu přijelo pět jednotek hasičů. Ještě před jejich příjezdem se z domu evakuovalo pět obyvatel.

Zraněného nájemníka, který utrpěl popáleniny a zřejmě se také nadýchal zplodin, přepravili záchranáři k ošetření do nemocnice. Hned po propuštění z hospitalizace skončil v rukou policistů a následně ve vězení.