Do akce vyrazilo hned pět jednotek hasičů.

„Požár se z domku postupně rozšířil i na sousední louku, zde nabral rozměrů na ploše zhruba 50x50 metrů. Vážnější situace se odehrávala přímo v ohněm zasažené budově. Situace byla o to složitější, že docházelo k nepříjemnému skrytému hoření podhledových a zdvojených částí,“ informoval mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Podle něj došlo k zahoření s největší pravděpodobností z přístavby, plameny poté v krátkosti nekompromisně prošly i do střechy přilehlého rodinného domku a na skladované otopové dřevo a další různý materiál.

Fyzicky náročný zásah

„Jednotky větší část střechy odkryly a postupně dohledáváním i za využití termokamery dohašovaly skrytá ohniska. Situace vyžadovala rozebírání střešní konstrukce a odstranění poškozených krovů,“ vysvětlil mluvčí Hošák s tím, že z pohledu zasahujících hasičů se jednalo o velmi fyzicky náročný zásah navíc umocněný extrémním žárem, v již tak klimaticky vysilujících vysokých teplotách.

Krátce před dvacátou hodinou večerní proběhlo předání požářiště majitelům, na místě zůstala z bezpečnostních důvodů místní dobrovolná jednotka.

Co ukáže vyšetřování?

V pátečních dopoledních hodinách proběhne došetřování možného vzniku požáru s upřesňováním výše vzniklých škod ve spolupráci s Policii ČR.

Vše se naštěstí obešlo bez zranění osob.

Na likvidaci požáru se podíleli dobrovolné jednotky hasičů ze Zábřehu, Mohelnice, Lukavice a Hrabové a profesionální jednotka ze Zábřehu.