„Požár domu v Ondřejovicích byl nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v neděli těsně před půl jedenáctou v noci. Na místo postupně vyrazili profesionální hasiči z Jeseníku a dobrovolní hasiči ze Zlatých Hor, Ondřejovic a Mikulovic. Když přijela první jednotka na místo, část střechy domu už byla v plamenech,“ popsala událost mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková

Při požáru shořelo vnitřní dřevěné schodiště, proto se hasiči nemohli dostat do vyšších pater a museli použít nastavovací žebříky. Oheň se záchranářům podařilo lokalizovat asi hodinu po ohlášení. Zlikvidovali jej deset minut před jednou hodinou ranní.

„Na místě do pondělního rána zůstávala jednotka dobrovolných hasičů z Onřejovic, která se během nočních a ranních hodin postarala o dohašení požářiště a jeho prolití vodou. Vzhledem k tomu, že se jednalo o opuštěný neobydlený dům, při požáru nebyl nikdo zraněn,“ dodala Hacsiková.

Výši škody a příčinu vzniku požáru dnes bude zjišťovat vyšetřovatel mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.