„V průběhu noci hasiči rozebrali konstrukce a strhali krovy. Práce budou pokračovat i ve středu dopoledne, z důvodu bezpečnosti totiž nebylo možné vstoupit dovnitř, hrozilo zřícení trámů," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, ale škoda se vyšplhala téměř na milion korun Příčina je zatím v šetření, vyšetřovatel hasičů ohledával požářiště teprve ve středu odpoledne.

Plameny rodinný dům zcela zničily. „Je naprosto neobyvatelný, zůstaly jen obvodové zdi a snad jedna místnost, která je nyní promáčená vosou," sdělil starosta Rohle Tomáš Michálek. Obyvatelé domu se pravděpodobně uchýlili k příbuzným, obecní úřad o pomoc při zajištění náhradního ubytování zatím nepožádali.

„Nějakou formu pomoci samozřejmě zvažujeme, zřejmě to budou peníze. Ale to jsou jen předběžné úvahy a jednat o tom bude zastupitelstvo, které se sejde 17. prosince," dodal Tomáš Michálek.

Požárů, při kterých se škoda šplhá do statisíců korun, bylo na Šumperku letos několik. Začátkem prosince poblíž Brníčka shořel lesní stroj, jehož hodnota byla kolem tří milionů korun. V dubnu se v areálu šumperské firmy CBA vzňaly dva zaparkované kamiony, z nichž jeden byl naložený kakaem. Jeden člověk se zranil a škoda byla za milion korun. Statisícové škody si hned z kraje letošního roku vyžádal požár bytu v ulici Boženy Němcové v Zábřehu. (hak)