Hasiči vyhlásili poplach druhého stupně, na místo se sjelo deset cisteren. Plameny šlehaly v době jejich příjezdu vysoko nad střechu, záři viděli i lidé za kopcem v Oskavě.

Požár se podařilo během několika hodin lokalizovat.

„Výše škod stejně jako příčina požáru je zatím v šetření, zatím ani nelze sdělit, kde se nachází ohnisko požáru,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Kromě profesionálů na místě zasahovalo několik hasičských jednotek z Oskavy a okolních vesnic, které se staraly hlavně o přísun vody.

„V době příjezdu prvních osádek cisternových vozidel hořela větší část objektu o rozměrech zhruba šedesát krát dvacet metrů. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu krátce před osmou hodinou. Střecha dřívější hospodářské budovy se ale postupně propadala,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Prvotní odhady o větších škodách se nakonec nenaplnily, díky betonovému stropu přízemní části a železným překladům hořící trosky nepropadly do prostor s dřevařskou technologií. Hasiči na místě zasahovali až do odpoledních hodin, na místě byla také policie. „Zatím spolupracujeme s vyšetřovatelem hasičů, důkladnou prohlídku místa není možné zatím provést,“ sdělil mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Objekt bývalého kravína slouží dnes dřevovýrobě a jeho malá část je upravena k bydlení. Rodina majitelů s malými dětmi stihla před ohněm včas utéci. „Zatím jim poskytla azyl rodina mého syna, jsou v teple a v bezpečí,“ řekl starosta Oskavy Radomil Brada (nez.), který bydlí nad dohled od hořícího stavení.

V Oskavě se jedná v poslední době již o druhý ničivý požár. Loni v červenci tam shořel penzion, škody se tehdy vyšplhaly do několika milionů korun. Nakonec se ukázalo, že penzion byl úmyslně zapálen, případem se nyní vzhledem k vysoké škodě zabývají kriminalisté z olomouckého krajského policejního ředitelství.

Středeční požár není pro Oskavu jedinou pohromou Obyvatele místní části Mostkov mají také problémy s vodou, vodovodní řad totiž zčásti zamrzl.

Požár dřevařské firmy v Mostkově