Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Uctili památku Heliodora Píky: Výročí politické vraždy generála a odbojáře připomněl pietní akt před budovou generálního štábu v Praze.
Arménie uznala palestinský stát: Rozhodnutí oznámilo ministerstvo zahraničí.
Nový poslanec složil slib: Vysoškolský učitel Martin Dlouhý vystřídal spolustraníka z TOP09 Ondřeje Koláře, zvoleného do europarlamentu.
V druhém kolem přijímaček neuspělo 1500 žáků: Polovina nepřijatých deváťáků je z Prahy, dalších 205 z jižních Čech.
Hutě Liberty jsou v úpadku: Rozhodl o tom ostravský krajský soud. Firma na sebe podala insolvenční návrh, má pět miliard dluhů po splatnosti.
Frymburk bude léčit rašelinou: Městys na březích Lipna je nově zapsaný v zákoně mezi přírodními léčivými lázněmi.
Hackeři zveřejnili data z londýnské nemocnice: Její provoz narušili kyberútokem, pokusili se o vydírání. Poté na web umístili osobní údaje pacientů.
Kláru Dostálovou vystřídá Aleš Juchelka: Poslanecký klub ANO oznámil nominaci na místopředsedu Sněmovny po nově zvolené europoslankyni.
Chorvatská policie vyšetřuje Čecha: 46letého muže prověřuje v souvislosti s výbuchem auta, který ve čtvrtek zabil dítě a zranil dva lidi, všechny z ČR.
Microsoft je znovu nejhodnotnější firmou na burze: Softwarový gigant s hodnotou 3,2 trilionu dolarů předstihl výrobce čipů nVidii, kterému klesly akcie.
Americká vláda rozšířila povolení Ukrajincům: Nově smí dodané zbraně použít k úderům proti Rusům na jejich území ve všech pohraničních regionech, píše Politico.
Úsvit na Stonehenge přilákal tisíce lidí: Tradiční oslavy slunovratu se u 5 tisíc let starého kamenného kruhu v Anglii účastnilo 15 tisíc návštěvníků.
Petr Pavel se zúčastní piety v Ležákách: Hlava státu na nedělní vzpomínku na vyhlazení obce nacisty zavítá po deseti lety.
Řecko sužují lesní požáry: Hasiči s nimi bojují v okolí Athén, nová ohniska hlásí každých deset minut. Úřady pátrají po žháři.
V Indii přibývá obětí ilegální lihoviny: Ve státu Tamilnadu na jihu země po požití alkoholu z černé palírny zemřelo už 47 osob, přes 100 je v nemocnici.
Šest útočníků zkopalo mladíka: Policie pátrá po skupině agresorů, kteří vážně zranili mladistvého ve čtvrtek ve tři odpoledne v Dobříši.
Na jihovýchodě Turecka zabíjel lesní požár: Plameny zasáhly několik vsí v okolí města Mardin. Zemřelo 5 lidí, zraněných je 44, z toho 10 vážně, sdělily úřady.
Jih Číny zasáhly povodně: V provincii Kuang-tung při záplavách po prudkých deštích na venkově zahynulo nejméně 9 osob.
Americká policie zadržela politika z Michiganu: Republikánského státního kongresmana Neila Friska zadržela po incidentu se střelbou. Je v podezření z trestného činu.
Odpoledne a v noci hrozí silné bouřky: Meteorologové vydali výstrahu platnou pro většinu republiky, varují i před kroupami a prudkým deštěm.
Spojené státy zakážou ruský antivir: Bidenova administrativa nedovolí prodej produktu firmy Kaspersky v zemi, vysvětluje to vlivem Moskvy na podnik.
Co si myslí lidé v Janově: Deník mluvil s obyvateli nechvalně známého sídliště na okraji Litvínova, které navštívil prezident Pavel.
Na korejské hranici padly varovné výstřely: Vypálili je vojáci na jihu rozděleného poloostrova po překročení demarkační linie protivníky ze severu.
Bojuje se slovy, která bolí: 13letá studentka z Tábora získala cenu Gratias Tibi. S výsměšnými poznámkami o svém těle se vyrovnává tvorbou talířů.
Praha koupila budovu na Václavském náměstí: Zaplatí za ni 3,5 miliardy korun. Do objektu na rohu Štěpánské ulice místo pobočky Komerční banky přestěhuje úředníky.