deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Vařič a jeho kumpán: Soud začal řešit výbuch varny pervitinu v domě v Ostravě.
Konec zpětného přetáčení reklam: Televizní operátoři zřejmě od června nenabídnou možnost zpoplatněného přeskakování reklam u kanálů Primy.
Festival Praha žije hudbou: Přes dvě desítky míst v centru Prahy i v dalších městských částech rozezní 3. a 4. června hudba různých žánrů.
Nový Harvard v Ostravě: Nová Panevropská univerzita, která vznikne tranformací 2 soukromých škol, má velké ambice. Počítá asi s 1500 studenty.
Pomoc ve válce: Lídři skupiny G7 přislíbili v přepočtu 441,7 miliardy korun na podporu ukrajinských veřejných financí.
Návrat Colours of Ostrava: Festival se po koronavirové pauze vrací do Dolní oblasti ve Vítkovicích a pořadatelé slibují atmosféru jako dřív.
Neměl v úmyslu zabít: Ruský voják obžalovaný ze zabití ukrajinského civilisty dnes u soudu v Kyjevě řekl, že svého činu lituje.
Muzejní noc ve středních Čechách: Podévejte se, kam všude se můžete přijít podívat. Speciální akce budou ve 33 městech a obcích.
Rusko o konfliktu: Ruský ministr obrany Sergej Šojgu sdělil, že se už v ocelárně Azovstal vzdalo téměř 2 000 ukrajinských vojáků.
Ukončuje funkci: Někdejší německý kancléř Gerhard Schröder se rozhodl skončit v dozorčí radě ruské státní ropné společnosti Rosněfť.
Písecká jízda historických vozidel: Milovníci veteránů se dočkají oblíbené jízdy 18. června v Palackého sadech v Písku.
Silné bouřky: V západní polovině Česka budou dnešní bouřky velmi silné. Vítr může v poryvech dosáhnout rychlosti kolem 90 kilometrů.
X-wing letí na pomoc Ukrajině: Muž sestrojil stíhačku z kultovních filmů Hvězdné války. Chce pomoci Ukrajině a vybrat pomocí stíhačky peníze.
Nerezové zábrany na Sněžce: Stavba začne příští týden a půjde o více než sto sloupků, mezi nimiž budou natažené nerezové řetězy.
Zachráněné lišče u Dolského mlýna: V národním parku zachránili jen několikatýdenní lišče. Ochranáři lidi ale nabádají, aby se nalezených mláďat nedotýkali.
80 let od atentátu na Heydricha: Velká vzpomínková akce s názvem Den Jana Kubiše se uskuteční v sobotu 28. května v Panenských Břežanech.
Odborníci o krizi: Rozdělení energetické společnosti ČEZ by v současné akutní energetické krizi nepomohlo, trvalo by to pravděpodobně roky.
Konec ruského plynu: Ruská plynárenská společnost Gazprom od sobotního rána přeruší vývoz plynu do Finska.
Jediná česká zástupkyně v lize: Tou bude běžkyně Kristiina Mäki na druhém mítinku atletické Diamantové ligy, který se uskuteční v sobotu v Birminghamu.
Krize by neměla rušit fungující systémy: Současná energetická krize by stejně jako předchozí mohla podle Svazu průmyslu a dopravy ČR posílit Evropu.
Už čtvrtý den nefunkční: Webové stránky Ředitelství silnic a dálnic jsou po úterním kybernetickém útoku nadále mimo provoz.
Pelosiová varuje Británii: Americká předsedkyně řekla, že žádná obchodní dohoda nebude, když nebudou respektovat mírovou dohodu se Severním Irskem.
Zaplněný kostel vzpomínajícími: Se sběratelkou umění Medou Mládkovou se přišlo do kostela Panny Marie Vítězné v Praze rozloučit více než 200 lidí.
Noční život se vrací: Thajsko od června uvolní opatření a povolí nočním klubům a karaoke barům vrátit se k původním otevíracím hodinám.
Jak se dostat do nepřístupných míst: Paramedici v severní Anglii testují tryskové obleky vytisklé na 3D tiskárně, aby se k pacientům dostali dříve.