deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Podívejte se dovnitř: Nové sídlo má od středy Český rozhlas Olomouc. Základnu našel v bývalém obchodním domě v Pavelčákově ulici.
Omezují vývoz obilí: Podle amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena Moskva používá potraviny jako zbraň.
Nejméně lidí v nemocnici od loňského září: Uplynulý týden přibylo v Česku 2201 případů covidu, týdně o 1700 méně. Hospitalizováno s covidem je 176 lidí.
Jaké je to vracet lidi zpět do života: Kloubní implantáty pomáhají v pohybu lidem i psům. vyvíjí je firma Beznoska, ve které Tomáš Křivan dělá konstruktéra.
Umíme hrát hokej! MS v hokeji 2022
Češi se po vítězství nad Lotyšskem zase usmívali. Tady jsou reakce Tomáše Hertla a Davida Pastrňáka.
Zachránce zámku v Chudobíně: Po letech chátrání koupila areál brněnská společnost, která chce někdejšímu panskému sídlu vdechnout nový život.
Špičková zařízení: Podívejte se na video, jak pomohly dotace EU v Olomoucké fakulní nemocnici, kde po 20 letech obnovili její vybavení.
Cesta na letiště: Na brněnské letiště se sice cestující vlakem z centra Brna nedostanou, dostanou ale přímé spojení na to vídeňské.
Požáry na jihu Moravy: Kromě čtyřhektarového včerejšího požáru lesa nedaloko Újezdu u Rosic na Brněnsku hořelo i na dalších 5 lesních místech.
Dívkám dávali i pervitin: Měli souložit s nezletilými a nutit je k lesbickému sexu. Teď stojí před soudem a tvrdí, že jsou nevinní.
Další jde k zemi: S demolicí hotelů v Železné Rudě se zřejmě roztrhl pytel. Po hotelu Rixi a Slávie půjde k zemi i hotel Enzian.
Vše je v (ne)pořádku: Severní Korea prohlásila, že má dobré výsledky v boji proti covidu, zatímco se počet případů přehoupl přes 2 milióny.
Modrý pomeranč: Nezisková organizace pomáhá dětem v krizových situacích, chrání i mládež z ulice před pasáky.
Chtěla ubližovat dětem: Tajná služba našla manželku ruského vojáka Juliju Koptovou, která chtěla mučit ukrajinské děti.
Jedna obří supervrtule: U Břežan na Znojemsku vyroste ohromná větrná elektrárna, jejíž vrtule bude mít 150 metrů v průměru.
Vydírali bohaté podnikatele: Národní centrála proti organizovanému zločinu dopadla gang nesmlouvavých vyděračů z Vysočiny. Celkem jde o 6 lidí.
Opičí neštovice: Nepocházejí od opic, ale od hlodavců. Jejich šíření mezi lidmi vědce znepokojuje.
Je čas odejít: Pětivchodový obytný dům v Karviné má nedostatek nájemníků. Je neekonomické ho vytápět, tak majitel všechny vystěhoval.
Zásoby na ISS: Z amerického mysu Canaveral odstartovala kosmická loď Starliner od společnosti Boeing. Na stanici dorazí do 24 hodin.
Fiala odvádí slušnou práci: Rozhovor s bývalou ministryní financí a současnou vůdkyní poslaneckého klubu hnutí ANO Alenou Schillerovou.
Ukrutnost Ruska: Donbas zničila ruská armáda tak, že nyní připomíná peklo, sdělil prezident Volodymyr Zelenskyj.
Formanův filmový festival: Jeho první ročník připomene nedožité 90. narozeniny režiséra Miloše Formana. Akce začíná dnes v Čáslavi na Kutnohorsku.
Počasí: Jasno až polojasno. Odpoledne i oblačno, v Čechách místy bouřky, na Moravě spíše večer. Max. denní teploty 26/30 °C.