Sport

Vyberte GÓL 11. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

VIDEO, ANKETA / Další kolo olomouckého krajského přeboru přineslo pohledné trefy a tradiční hlasování o nejhezčí trefy fotbalistů této soutěže. Vyberte nejkrásnější branky 11. kola. Tři góly a anketa uvnitř.

Krajský přebor na VIDEU! Podívejte se na sestřihy 11. kola

Regionální Deník vám ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem v Olomouci přináší exkluzivně záznamy fotbalových bitev Krajského přeboru. Podívejte se na sestřihy utkání 11. kola.

dnes 19:14
-

Šumperk neukončil neprůstřelnost Slavičína a zůstal bez bodů

Fotbalisté Šumperku měli v neděli odpoledne možnost přiblížit se středním vodám divizní tabulky. Jenže na předchozí úspěch s Přerovem nenavázali. Slavičín rozhodl už ve 4. minutě zápasu, kdy s přehledem proměnil první lepší útočnou akci. Nakonec si hosté odváželi jednoznačné vítězství 3:0.

dnes 19:13
-

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.

dnes 17:47
-

Jeseník zlomil odpor Litovle ve druhé půli, i díky Woitkovi

Dalo se to čekat. Jeseník jel v sobotu do Litovle v pozici papírového favorita, a tak domácím nezbývalo, než vsadit na dobrou hru dozadu. Tatran však odolával jen po dobu prvního poločasu, potom loňský účastník divize rozjel gólovou parádu.

dnes 16:48
-

Skvělá šance pro fanoušky! Vyhrajte kopačky Krmenčíka, dres Plzně či sud piva

Deník připravil ve spolupráci s FC Viktoria Plzeň a pivovarem Gambrinus soutěž pro fotbalové fanoušky. Hrajeme o exkluzivní trofeje související s účastí Plzně v Lize mistrů. Podrobnosti soutěže čtěte ve Sportovním deníku v pondělí 22. října.

dnes 09:50
-

Gólová smršť, pak rozhodla penalta. Mohelnice přemohla Dolany

Divokou bitvu v sobotu svedli fotbalisté Mohelnice proti Dolanům. Především první poločas nabídl nevšedně ofenzivní podívanou, během necelých čtyřiceti minut padlo šest branek. Tři body nakonec domácím vystřelil z nařízené penalty jejich kapitán a hrající trenér Roman Kuba.

18.10.2018
-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.

17.10.2018
-

Draci mají z nekonečného utkání v Opavě pouze bod

Vstřelit v hokeji za tři zápasy stejný počet branek není pro žádný tým dobrá vizitka. Přesně to se stalo šumperským Drakům.

16.10.2018
-

Přebor Šumperka ve vzpírání opanovali bratři Pliskové

FOTOGALERIE / Celkem sedmnáct závodníků a závodnic nastoupilo k dalšímu ročníku šumperského přeboru ve vzpírání, který proběhl v sobotu 6. října v prostorách místního vzpěračského oddílu.

16.10.2018
-

Sobotní závod Běhej Valachy láká na dvě trasy a slunečné babí léto

Terénním běžeckým závodem Běhej Valachy vyvrcholí v sobotu 20. října šestý ročník seriálu VALACHY TOUR ve Velkých Karlovicích. Předpověď počasí pro něj slibuje ideální podmínky.

15.10.2018
-

Mohelnice podlehla Želatovicím i kvůli dvěma slepeným gólům

Fotbalisté Mohelnice se druhé domácí utkání po sobě střelecky trápili.

15.10.2018
-

Jednou chceme mít narvanou halu, přeje si kapitán Asperu Trávníček

Florbalisté Asperu Šumperk za sebou mají podařený víkend. Nejprve v sobotu 13. října porazili na domácí palubovce FBS Olomouc 7:6 po prodloužení. O den později si před svými diváky vyšlápli také na SK K2 Prostějov, který smetli vysoko 10:5.

Viktorka nezvládla existenční bitvu se Šumperkem. Ten si odvezl všechny body

Veledůležitá bitva pro oba týmy, existenční duel o záchranu divize, zápas o šest bodů. Tak se mluvilo o utkání 11. kola fotbalové divize E mezi Přerovem a Šumperkem. Nutnost zvítězit na domácím hřišti neunesla domácí Viktorka, která před žalostně nízkou návštěvou v sobotu padla 1:2 a dál se krčí na posledním místě tabulky.

14.10.2018
-

Kapitán Draků Gewiese po prohře s Orlovou: Jsme křečovití, máme svázané ruce

/ROZHOVOR/ Kdyby mohli, nejraději by ten večer vymazali z hlav. Pro Draky byla sobotní porážka od nováčka z Orlové nepříjemným zážitkem, stejně jako pro jejich fanoušky. Hlavní důvod? Velmi špatná koncovka. Jediný šumperský gól zařídil veterán Karel Plášek, jehož trefa symbolicky upravila skóre na konečných 1:5. „Ale hlavy věšet nebudeme, musíme jít a další zápas vyhrát,“ nabádá kapitán Draků Petr Gewiese.

14.10.2018
-

Zábřeh v Jeseníku dvougólové manko nedotáhl, zahazoval šance

V sobotním derby krajského přeboru mezi Jeseníkem a Zábřehem se vše důležité odehrálo už během úvodního poločasu. Domácí mužstvo za necelou půlhodinu hry uteklo do dvoubrankového náskoku, který Sulko po zbytek utkání marně krátilo. Jeseničtí nakonec slavili těsné vítězství 2:1.

13.10.2018
-

Nečekaná facka. Draci doma prohráli s poslední Orlovou

Tohle předpokládal málokdo. Šumperští hokejisté byli před sobotním duelem jednoznačným favoritem. Jenže místo aby nováčka z Orlové vyškolili, utržili nečekaně vysokou porážku 1:5. Slezané díky výhře na severu Moravy zapsali první body po návratu do druhé ligy.

13.10.2018
-

Gamaspol v napínavém mači přehrál Vysoké Mýto, Macura dal hattrick

Jeseník – Jeden z nejtěžších a zároveň nejdůležitějších zápasů druholigové sezony za sebou mají futsalisté Jeseníku. V pátečním souboji dvou týmu, které ještě loni hrály nejvyšší českou soutěž, porazili Nejzbach Vysoké Mýto 4:3.

12.10.2018
-

Další změna ve FAČR! Vedoucím Sportovně-technického úseku je nově Jiří Kotrba

Změny ve Fotbalové asociaci České republiky pokračují. Novým ředitelem Sportovně-technického úseku se stal Jiří Kotrba. Pod něj bude spadat mimo jiné projekt regionálních fotbalových akademií, úseky grassroots, TOP soutěží či talentované mládeže.

11.10.2018
-

Gamaspol postoupil do čtvrtfinále poháru gólem v poslední vteřině

Napínavější už to snad být nemohlo. Futsalisté Gamaspolu Jeseník porazili ve středečním osmifinále Poháru FAČR Baník Ostrava 8:7 po prodloužení.

10.10.2018
-

Jeseničtí lezci přivezli z Lipníku nad Bečvou zlato i stříbro

Mladým lezcům ze spolku Horolezci Jeseník se dařilo na závěrečném závodu Moravského poháru mládeže, který proběhl v Lipníku nad Bečvou. V sobotu 6. října tam vybojovali několik pěkných umístění, a dokonce přivezli jeden kov zlatého odlesku.

8.10.2018
-

Dobré výkony nestačí, musíme bodovat, velí šumperský kapitán Rozsíval

Po domácím skalpu Kozlovic a Sokolu Ústí šumperští fotbalisté v neděli sahali i po výhře nad silným Havířovem. Jenže o vedení přišli v 72. minutě, když soupeř proměnil pokutový kop. I tak brali svěřence kouče Hecla aspoň bod za remízu 3:3.

7.10.2018
-

Gólové hody a emoce. Šumperk s Havířovem uhrál remízu

Šumperk – Tomu zápasu nic nechybělo. Diváci viděli šest branek, spoustu šancí i emotivní okamžiky. Nedělní 10. kolo divize E mezi Šumperkem a Havířovem nabídlo vše. Domácí navíc sahali po třetím domácím vítězství za sebou. Vyfoukl jim ho až osmnáct minut před koncem havířovský Wojnar, jenž určil konečnou podobu skóre 3:3.

7.10.2018
-

Mohelnice prolomila penaltové trápení. Dohrávala však v deseti

Na trávník Černovíru přijížděli jako papírový favorit. Fotbalisté Mohelnice ale museli i v nedělním 10. kole krajského přeboru do penaltového rozstřelu. Částečně i proto, že v 65. minutě vyfasoval červenou kartu Milan Šmíd a hosté tak dohrávali zbytek zápasu oslabeni.

7.10.2018
-

Losiny ve Šternberku nezvládly začátek, Zábřeh zdolal Hněvotín

Odlišné nálady prožívají po sobotním 10. kole krajského přeboru fotbalisté Velkých Losin a Zábřehu.

Draci bušili na písecká vrata, pak je potopila vlastní přesilovka

Šumperští hokejisté v sobotu poprvé v sezoně narazili na soupeře z druholigové skupiny Jih, vydali se na dlouhou cestu do Písku. Body ale zpátky domů nepřivezli. Ačkoli klec jihočeského celku zasypávali jedním pokusem za druhým, museli skousnout těsnou prohru 1:2.

4.10.2018
-

Sportujete a chcete být vidět? Napište nám!

Ať jste malí, nebo velcí. Ať děláte kolektivní, nebo individuální sport. Na tom nezáleží. Dosáhli jste třeba i dílčích úspěchů ve své disciplíně a chcete, aby se o vašich výkonech dozvěděli ostatní? Pocházíte ze Šumperska a Jesenicka? Dejte nám vědět!

3.10.2018
-

Draci vydřeli výhru nad Hodonínem a zůstávají první

Konečný výsledek 5:1 vypadá jednoznačně, ale dlouho to bylo napínavé. Ačkoli Hodonín přijel do podhůří Jeseníků s pouhými osmi útočníky, hokejisty Šumperku dokázal pěkně potrápit. Draci si vítězství pojistili až dvěma slepenými góly na sklonku utkání, do té doby Jihomoravané zdatně vzdorovali.

3.10.2018
-

Domácí premiéra Asperu nevyšla, pak rozstřílel Přerov

Poprvé v sezoně se šumperští florbalisté představili na domácí palubovce. V sobotu 29. září sice padli 1:5 s hranickým kolosem. Avšak o den později vyřídili Přerov.

1.10.2018
-

Zábřeh ztratil zápas s Lutínem kvůli deseti minutám hrůzy

Stačilo deset minut a bylo po všem. Hráči Sulka Zábřeh měli v neděli slibně rozehraný duel na trávníku silné Sigmy Lutín. Značnou část utkání prohrávali o jediný gól a usilovali o vyrovnání. Na začátku druhého poločasu je však srazila ke dnu nepovedená pasáž, během které třikrát inkasovali.

30.9.2018
-

Šumperku se venku nedaří, prohrál i v Bruntále

Doma jim to začalo jít, ale venku stále ne a ne uspět. Šumperští fotbalisté si tentokrát přivezli příděl 0:3 z nedalekého Bruntálu.

30.9.2018
-

Velké Losiny si vyšláply na Opatovice, dvěma góly přispěl Indra

FOTOGALERIE / Ačkoli do nedělního utkání vstupovali jako favorité hosté, konečný výsledek tomu neodpovídal. Fotbalisté Velkých Losin si v 9. kole krajského přeboru bez větších potíží poradili s Opatovicemi, které pokořili čtyřmi góly. Dva z nich měl na svědomí střelec Tomáš Indra.

29.9.2018
-

Mohelnice obrala lídra o bod, Jeseník zametl s posledním

Fotbalový krajský přebor v sobotu pokračoval již devátým kolem. Zatímco hráči Mohelnice svedli napínavou bitvu až do úplného konce s vedoucím Medlovem, Jeseník na domácím hřišti nedal šanci béčku HFK Olomouc.