více >>

Zábřeh pobaví komedie ze školního prostředí

Akce již skončila

Zábřeh pobaví komedie ze školního prostředí

Opravdu to tak ve školství chodí? Dětem jde před vysvědčením o vše, jejich ambiciózní rodiče chtějí, aby šly na prestižní střední školy, ale bojí se, že jim dá třídní učitelka (Petra Špalková) špatné známky. A mají jasno: Úča musí pryč!

Svižnou tragikomedii s tímto názvem, v níž v rolích rodičů excelují David Prachař, Igor Chmela, Linda Rybová, Jana Janěková ml. a Kateřina Winterová, představí pražské Divadlo Verze v zábřežském kulturáku v neděli 17. března – pár dnů před Dnem učitelů. „Komedie Úča musí pryč! není nijak výjimečnou hrou, ale je zasazena do prostředí, které každý dobře zná, a zároveň se trefuje do aktuálního fenoménu výchovy k individualismu či krize autorit,“ uvedl Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní. „Pětice rodičů usiluje o odchod třídní učitelky, jejíž špatné metody podle nich ohrožují přestup dětí na víceletá gymnázia, ale žádného z nich nenapadne hledat chyby u dětí nebo v rodině,“ dodal Jarmar.

Komedii s překvapivými dějovými zvraty a především brilantním slovním humorem uvede kulturní dům v Zábřehu v rámci divadelního předplatného skupiny TDK, v doprodeji zbývá jen několik málo vstupenek.

17. 3.  (19:00–21:00)
Zábřeh na Moravě, Zábřeh
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE