Motýli šumperského depozitáře 
KDY: sobota 9. a neděle 10 listopadu od 9 hodin
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 30 a 15 korun

V Hollarově galerii je instalovaná výstava motýlů z entomologických sbírek šumperského muzea. Návštěvník se může seznámit s mnoha zajímavými skupinami těchto nádherných a křehkých stvoření, která sama o sobě tvoří jednu z nejzajímavějších skupin života. Jejich proměna z larvy na krásného dospělce i jejich mimikry – barvy na křídlech – jsou pro ně více než symbolické.
Motýlí cestovatelé

Zmatené peníze 
KDY: sobota 9. a něděle 10 listopadu od 9 hodin
KDE: Vlastivědné muzeum Šumperk
ZA KOLIK: 40 a 20 korun

Interaktivní výstava s názvem Zmatené peníze pojednává hlavně o zmatcích ve financích států, které byly zapojeny do první světové války, a o tehdejších platidlech. Na výstavě jsou k vidění platidla převážně z let 1803 až 1924, a to z Rakousko-Uherska, Československa, Polska, Německa, ale i Ruska, Itálie, Francie, Černé Hory a Rumunska.

Svět kostiček 
KDY: sobota 9. listopadu od 10 hodin
KDE: Muzeum silnic Vikýřovide
ZA KOLIK: 50 a 30 korun

Malí i velcí příznivci pestrobarevný umělohmotných kostiček jistě přijmou pozvání do Muzea silnic ve Vikýřovicích, kde je čeká výstava mnoha exponátů z téměř 50 000 dílků z populární stavebnice Lego. Náplní výstavy s názvem „Svět kostiček®“ jsou ukázky modelů se silniční tématikou nejen v městské aglomeraci v době současné, ale i ve středověku.

Rákosníček a jeho rybník 
KDY: neděle 10. listoúpadu od 15 hodin
KDE: Divadlo Petra Bezruče Jeseník
ZA KOLIK: 70 korun

Nedělní pohádka pro děti přinese kouzelné a veselé příběhy šikovného skřítka Rákosníčka, jehož si děti oblíbily v televizním Večerníčku. Hru nastudovalo Divadla Scéna Kuřim.

Město čte knihu 
KDY: neděle 10. listopadu od 17 hodin
KDE: klášterní kostel Šumperk
ZA KOLIK: 100 korun

Závěr festivalu Město čte knihu jehož letošní roční byl věnován hudebnímu skladateli, pedagogovi a spisovateli Iljovi Hurníkovi. Literárně hudební vzpomínku uvede Lukáš Hurník.

Autorský koncert
KDY:  sobota 9 listopadu od 15 hodin
KDE: KD Loštice
ZA KOLIK: 120 korun

Koncert pořádá místní dechová hudba Loštická Veselka, která uvede skladby Jiřího Helána. Hostem je orchestr Skalanka. Po koncertu bude následovat taneční podvečer.

Fest Jak Pěst  
KDY: sobota 9. listopadu od 17 hodin
KDE: KD Zábřeh
ZA KOLIK: 300 korun 

Zábřežská punkrocková formace Punk Floid slaví dvacet let existence sérií speciálních koncertů v Čechách, na Moravě i na Slovensku. Vrcholem těchto oslav bude domácí festival s názvem Fest Jak Pěst. Vystoupí také punkrockové legendy, jakými jsou skupiny Volant, Houba, SPS, E!E nebo slovenští veteráni Nekultúra.

Brass Band Šohaj 
KDY: sobota 9. lisotpadu od 17 hodin
KDE: Kongresový sál PLL Jeseník
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Koncert k výročí vzniku dechové hudby Brass Band Šohaj.

Festival loutek 
KDY: sobota od 9 hodin
KDE: KD Mohelnice
ZA KOLIK: vstupné doborolnéí

Pásmo loutkových pohádek, v němž se děti setkají s Červenou Karkulkou, Dlouhým širokým a Bystrozrakým i hastrmany. Od 15 hodin je připravená dílna pro děti, v níž si budou moci vyrobit vlastní loutku.festival loutek

Výlov rabníka v Polici 
KDY: sobota 9. listopadu od 9 hodin
KDE: obec Police
ZA KOLIK: zdarma

Po deseti letech se obnovuje tradice výlovu rybníka v Polici. Kilo kapra bude k mání za 85 korun, na místě bude možné také okusit smaženou rybu a další občerstvení. Parkování je zajištěno.

 výlov

Hudební most 
KDY: neděle 10. lisotpadu od 18 hodin
KDE: KD Javorník 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Stupkovo kvarteto uvede skladby Carla Ditterse a dalších českých klasiků, jako Jan Jakub Ryba či Pavel Vranický. Kvarteto hraje ve složení Vladimír Žůrek a Martina Fischerová (housle), Jiří Kobza (viola), David Kostrhon (viloncello), spoluúčinkuje Markéta Cabajová (flétna). Každý návštěvník obdrží CD Stupkova kvarteta zdarma.hudební most