Filmový festival Tady Vary jde do finále
KDY: pátek 10. července a sobota 11. července
KDE: kina - Oko v Šumperku, Retro v Zábřehu a Pohoda v Jeseníku

Nenechte si ve vašem oblíbeném kině ujít filmové tituly promítané v rámci festivalu Tady Vary. Festival potrvá až do soboty 11. července, spousta zajímavých snímků je tedy pořád před vámi! Na Šumpersku a Jesenicko můžete festivalové snímk zhlédnout v těchto kinech, rovnou můžete mrknout i na proram: 

Kino Oko v Šumperku: pátek - Tajný agent (17.00), Bez zvláštních znamení (20.00); sobota - Honey Boy (20.00)
Kino Retro v Zábřehu: pátek - Tajný agent (17.00), Bez zvláštních znamení (20.00); sobota - Honey Boy (20.00)
Kino Pohoda v Jeseníku: pátek - Tajný agent (17.00), Bez zvláštních znamení (20.00); sobota - Honey Boy (20.00)

Rockové válce
KDY: sobota 11. července
KDE: hřiště v Mohelnici-Podolí
ZA KOLIK: 250 korun

Rozjeďte to na rockovém festivalu, který vypukne v sobotu od 18 hodin na hřišti v Mohelnici-Podolí. Na 5. ročníku Rockových válců zahrají skupiny Maniac – Prague, Doga, Kartel nebo Corouhave. K dobré muzice patří také dobré pivo a jídlo, ani o ně nebude na fesťáku nouze. Vstupné je 250 korun. Část výtěžku bude věnována dětskému centru Ostrůvek – Šumperk.

Jiří Drtil zahraje v kavárně
KDY: pátek 10. července od 20 hodin
KDE: kavárna Andělka v Hanušovicích
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

V Hanušovické kavárně vystoupí v pátek moderátor a písničkář z Hané Jiří Drtil, který věří, že punk mrtev ještě není a akustický zdaleka ne! Na akcích klade důraz hlavně na zábavu a show. Nebudou chybět ani dobroty v podobě stálého sortimentu, připraveny budou také domácí burgery. 

Hasičské soutěžení
KDY: sobota 11. července od 10 hodin
KDE: sportovní areál (fotbalové hřiště) ve Štítech

SDH Štíty srdečně zve na 32. ročník soutěže o Pohár SDH Štíty zařazenou do Velké ceny Holba cupu 2020 v kategorii mužů a žen. Prezentace družstev mužů a žen bude probíhat od 9 hodin. Vyhlášení proběhne do 30 minut po ukončení soutěže. Přijďte se po dlouhé době podívat na požární útoky a s přáteli si užít fajn odpoledne.

Poslední aristokratka na letňáku
KDY: neděle 12. července od 21.30
KDE: nádvoří zámku Jánský Vrch
ZA KOLIK: zdarma

Promítání proběhne na nádvoří zámku. K posezení budou k dispozici lavičky a venkovní židle s podsedáky. V případě silného deště se nepromítá a bude zveřejněn náhradní termín. Informace o případném novém termínu naleznete na zamek-janskyvrch.cz.

Swingová tančírna
KDY: neděle 12. července od 15 hodin
KDE: Tančírna v Račím údolí

Užijte si pohodové tancování v poetickém prostředí Tančírny v Račím údolí. Pokud swing neznáte, se základními kroky tance Lindy Hop vás seznámí instruktoři, a to v čase od 15.15 do 15.45. Hrát bude reprodukovaná hudba.

Prázdninová herna
KDY: od 1. července od 13. září
KDE: Galerie Vodní tvrze v Jeseníku
ZA KOLIK: základní 60 korun, snížené 30 korun

Vlastivědné muzeum Jesenicka ve spolupráci s Vlastivědným muzeem v Šumperku, Pevností poznání Univerzity Palackého a s Šermířským spolkem Jeseník připravilo pro malé i velké interaktivní hernu. Těšit se můžete nejen na náročné IQ hry, stolní hry či hlavolamy, ale i na nejrůznější odpočinkové aktivity.

Výstava Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme… aneb Pomocníci v kuchyni
KDY: od 1. července do 27. září
KDE: muzeum Mohelnice
ZA KOLIK: základní 30 korun, snížené 20 korun

Jak vypadaly první hrnce? Změnila se nějak vařečka? Víte, kdy vznikl otvírák na konzervy? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších zajímavostí z historie kuchyňských pomocníků najdete na výstavě ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. K vidění budou interiéry historických kuchyní, ale především zde představíme vývoj kuchyňského nádobí, náčiní a mechanických i elektrických přístrojů, které hospodyňka potřebovala k přípravě pokrmů. Nebude chybět ani kolekce zástěrek a užitkového textilu, který k vaření neodmyslitelně patří.