Koncert Ivy Bittové
KDY: sobota 27. června od 20 hodin
KDE: hradní nádvoří, Zábřeh
ZA KOLIK: na místě 250 korun

V rámci festivalu Hvězdy na hradě vystoupí v sobotu od 20 hodin na hradním nádvoří v Zábřehu také zpěvačka Iva Bittová, jedna z nejuznávanějších českých hudebnic. Těšit se můžete na zpěvaččiny interpretace lidových písní i experimentální jazz a rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. 

Sioux na Krásné
KDY: pátek 26. června od 20 hodin
KDE: přehrada Krásné, Hraběšice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Pohodovu páteční atmosféru zažijete na koncertě rockové skupiny Sioux, který se uskuteční v malebném prostředí přehrady Krásné. Kromě parádní muziky, západu slunce a poté hvězdné oblohy se můžete těšit i na grilované klobásy.

Divadelní hra Vinetůůů!
KDY: pátek 26. června od 17 hodin
KDE: divadlo Šumperk
ZA KOLIK: od 170 korun

Zajděte si v pátek do šumperského divadla na autorskou komedii Roberta Bellana nazvanou Vinetůůů. Zavzpomínejte a setkejte se se známými postavami Vinnetouem, Old Shatterhandem, Ribannou, Samem Hawkensem, bídákem Santerem a dalšími. V roli Vinnetua se představí Vít Hofmann. Představení začne od 17 hodin.

Film 3bobule
KDY: pátek 26. června od 17.30
KDE: kino Oko, Šumperk
ZA KOLIK: 130 korun

Po mnoha sklizních… Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba) se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Nová česká letní komedie začne v pátek od 17.30.

Krkonošská pohádka
KDY: sobota 27. června od 16 hodin
KDE: divadlo Šumperk
ZA KOLIK: od 90 korun

Šumperské divadlo zve na divadelní zpracování slavného Večerníčku Krkonošské pohádky, které potěší všechny děti i jejich rodiče. Pán hor Krakonoš vládne spravedlivě nad horami i lidmi. Krakonošův revír sousedí s panstvím vychytralého Trautenberka, kterému slouží rázná Anče, Kuba a hajný. Pohádka začne v sobotu od 16 hodin.

Lassie se vrací
KDY: neděle 28. června od 17 hodin
KDE: kino Retro, Zábřeh
ZA KOLIK: 120 korun

Lassie, nejslavnější pes filmové historie, se vrací na plátna kin. A spolu s ní se vrací i úžasný příběh o nerozlučném přátelství chlapce a jeho dlouhosrsté kolie. Dvanáctiletý chlapec a jeho věrná psí kámoška Lassie jsou proti své vůli rozděleni a Lassie je převezena až na druhý konec země. Z nového domova ale uteče a vydává se na neuvěřitelně odvážnou, strastiplnou a někdy i zábavnou cestu zpátky.

Spolu za jeden provaz
KDY: sobota 27. června od 15.30
KDE: Rodinné centrum Vikýrek, Vikýřovice
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Přivítejte prázdniny s Vikýrkem. Čeká na vás spousta legrace při soutěžení, také kolotoče, malování na obličej, nebudou chybět ani koně. Připraveno bude malé překvapení.

Výstava Barvy květin
KDY: do čtvrtku 3. září
KDE: Městská knihovna T.G. Masaryka, Šumperk
ZA KOLIK: zdarma

Městská knihovna T.G. Masaryka v Šumperku zve na květinovou výstavu Šárky Nesvadbové nazvanou Barvy květin. Před šesti lety vyfotila autorka jako úplný amatér několik fotografií rostlin a napadlo jí dohledat jejich názvy a vytvořit si vlastní fotoherbář. Do dnešní doby sama vyfotila a určila asi 280 druhů.