Zpíváme a tančíme s Míšou
KDY: sobota od 16 hodin 
KDE: KD Zábřeh
ZA KOLIK: 180 korun

Míšu Růžičkovou znají děti ze stovek vystoupení, ale i z účinkování v televizních pořadech. Žádaná interaktivní písničková show opět pobaví a aktivně zapojí děti i jejich rodiče. Devadesátiminutový dětský karneval nabitý veselými písničkami, tancováním, dováděním a sladkými odměnami, při kterém se nikdo nudit nebude.

Šlágr v Zábřehu: Progres
KDY: neděle od 15 hodin
 
KDE: KD Zábřeh
ZA KOLIK: 150 korun 
Neexistuje lepší zábava na nedělní odpoledne! Pro milovníky tance, hezkých písniček a dobré zábavy je připraveno vystoupení slovenské skupiny Pogres, která je známá především díky účinkování v televizi Šlágr. Repertoár kapely hrající pod vedením Karola Halana tvoří zejména vlastní skladby, ale i lidovky a populární písničky od jiných interpretů.

Wihanovo kvarteto 
KDY: neděle od 14 hodin 
KDE: Obecní klub Bludov
ZA KOLIK: 40 korun
Špičkové smyčcové těleso známé u nás i v zahraničí zahraje klasické skladby.

Čtyřlístek a talisman moci  
KDY: neděle od 10 hodin 
KDE: Divadlo Petra Bezruče Jeseník
ZA KOLIK: 100 korun 
Divadelní představení pro děti. Tentokrát se čtveřice nerozlučných kamarádů - dobrosrdečná a důvtipná hospodyňka Fifinka, trochu roztržitý, ovšem geniální vynálezce profesor Myšpulín, často ustrašený, ale oddaný kamarád a vtipálek Pinďa a samozřejmě tak trochu nemotorný silák Bobík, který spolu s Pinďou neustále vymýšlí jednu lotrovinu za druhou, vydává za bájným Talismanem Moci, který umí ovládat vše živé.

Kino naslepo  
KDY: neděle od 19.30 hodin
KDE: Kino Pohoda Jeseník 
ZA KOLIK: 100 korun
Kupte si lístek na představení a vyzkoušejte blind date s filmem, o kterém dopředu nic nevíte. Dobrodružství, slepá náhoda, setkání s neznámým. Pokud diváci nebudou s výběrem spokojeni a film se nebude líbit, pořadatelé avizují vrácení vstupného.

Zimní bál princezny Vločky  
KDY: neděle od 15 hodin 
KDE: tělocvična centra Komín Šumperk
ZA KOLIK: 50 korun 
Princezna Vločka srdečně zve všechny děti na Zimní bál. Děti, nezapomeňte si pohádkové převleky, budou se vám hodit. Budou pro vás přichystány tanečky, soutěže, ale i taneční vystoupení.

Veřejné bruslení  
KDY: neděle od 9.30 hodin 
KDE: zimní stadion Šumperk
ZA KOLIK: 60 korun 
Až do 10.45 hodin mohou zájemci využít ledové plochy, bruslení je určené pro všechny věkové kategorie.

Mohelnický betlém  
KDY: sobota a neděle 
KDE: kostel sv. Tomáše Becketa Mohelnice
ZA KOLIK: vstupné doborovolné 
Každoročně o vánočních svátcích je v kapli svaté Anny farního kostela k vidění překrásný betlém zabírající velkou plochu. Přístupný bude až do Hromnic o sobotách od 15 do 16 hodin, v neděli od 14 do 17 hodin.

Jan Havelka - tichý génius Moravy  
KDY: sobota a neděle od 9 hodin 
KDE: Památník Adolfa Kašpara Loštice
ZA KOLIK: 30 a 15 korun 
Výstava přibližuje osobnost loštického rodáka Jana Havelky, od jehož narození uplynulo 180 let. Pedagog, redaktor, národní buditel, historik, zeměpisec a národopisec a v neposlední řadě muzejník, to vše v jedné osobě byl profesor Jan Havelka.

Termální park  
KDY: sobota a neděle od 10 hodin 
KDE: Velké Losiny
ZA KOLIK: 350 korun/3 hodiny
Spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody - unikátní termální park, který v České republice nemá obdoby. Jako jediný nabízí relaxační a regenerační vodní svět, bazény napouštěné přírodní termální vodou.