více >>

Bioslavnosti

Akce již skončila

Letošní Bioslavnosti Vás provedou tématem „Kváskové pečení chleba“. Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením – ukázka přípravy těsta, kváskové poradenství, ochutnávky a recepty. Navštíví nás profesionální pekaři, autoři kváskových kuchařek a blogeři. Prohlédnete si výstavu fotografií pekařského umění tzv. scoring bread, tedy vyřezávání do chlebového těsta
Celým dnem vás bude provázet moderátorská dvojice Marie Doležalová a Marek Zelinka. Coby hlavní hosty přivítáme herečku a autorku knih o jídle Kateřinu Winterovou a herečku, zpěvačku a stand-up komičku Ivu Pazderkovou.
I letos Vás čeká jarmark biopotravin a ochutnávky našich oblíbených jídel i úplných novinek. Připravíme pro Vás pokrmy ze zapomenutých českých obilovin na různé způsoby, netradiční chleby, pohankové palačinky, ječné lívanečky i bezlepkové občerstvení, nebude chybět bio maso ani bio víno.
Rádi vás provedeme prostorem našich bio mlýnů, balíren i skladů, kde si prohlédnete celý proces výroby od mletí obilí až po konečný zabalený produkt.
Závěr dne bude tradičně patřit kapelám a jejich hudebním vystoupením.
Více informací k Bioslavnostem 2019 naleznete na webových stránkách www.bioslavnosti.cz

13. 7.  (10:00–20:00)
Lipová, Staré Město
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ